Ekstraliga kobiet. Piłkarki Hydrotruck Sportowej Czwórki Radom wysoko przegrały z Górnikiem Łęczna

Marcin Ziółkowski
Sportowa Czwórka (w białych koszulkach) przegrała z Górnikiem Łęczna 1:8.
Sportowa Czwórka (w białych koszulkach) przegrała z Górnikiem Łęczna 1:8. Facebook GKS Górnik Łęczna - Piłka Nożna Kobiet
Sportowa Czwórka Radom przegrała z Górnikiem Łęczna aż 8:1 (5:0) w meczu 9. kolejki Ekstraligi kobiet.

Górnik Łęczna - Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 8:1 (5:0)
Bramki: Klaudia Miłek 9, 11, 71, Kinga Bużan 14, Oliwia Rapacka 21, Klaudia Fabová 44, 51, Dominik Dereń 57 - Aleksandra Bieryło 60
Czwórka: Macała - Zielińska, Malesa, Płóciennik, Orłowska, Mućka, Bieryło, Komanda, Tkaczyk, Rosińska, Chmura

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęło się już w dziewiątej minucie. Defensorkom Sportowej Czwórki uwolniła Emilia Szymczak, która wystawiła piłkę Klaudii Miłek, a ta skierowała ją do pustej bramki.
W 11 minucie piłkę głową do bramki radomianek ponownie skierowała Klaudia Miłek.
W 13 minucie wrzutkę w pole karne po rzucie wolnym skutecznie strzałem głową zakończyła Kinga Bużan i po raz trzeci pokonała bramkarkę Sportowej Czwórki.

W 19 minucie pierwszą groźną akcję miał zespół z Radomia. Piłkę w pole karne dośrodkowała Amelia Chmura jednak strzał głową Oliwii Malesy nie znalazł drogi do bramki Górnika.

W 21 minucie było już 4:0 dla zespołu z Łęcznej. Z najbliższej odległości skutecznym strzałem głową popisała się Oliwia Rapacka.
W 44 minucie piłkę w polu karnym radomianek otrzymała Klaudia Fabova i strzałem po dalszym słupku strzeliła gola na 5:0 dla gospodyń. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie zawodniczki z Łęcznej kontynuowały festiwal strzelecki. W 51 minucie Klaudia Fabova otrzymała piłkę w polu karnym i pewnym strzałem z bliska pokonała po raz drugi bramkarkę radomskiego zespołu. Na tablicy wyników rezultat wynosił już 6:0.
W 57 minucie piłkarki Górnika wykonywały rzut wolny na granicy pola karnego. Do piłki podeszła Dominika Dereń i pięknym strzałem ponad murem podwyższyła wynik na 7:0.

W 60 minucie spotkania zawodniczki Sportowej Czwórki wykonywały rzut wolny niedaleko pola karnego rywalek. Po wrzutce w pole karne piłkę do siatki skierowała Aleksandra Bieryło i tym samym radomianki zdobyły gola kontaktowego.

W 71 minucie wynik spotkania hattricka skompletowała Klaudia Miłek, która po otrzymaniu piłki w polu karnym pewnym strzałem zdobyła ósmego gola dla gospodyń.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1 dla Górnika. Dzięki wygranej zespół z Łęcznej obronił trzecie miejsce w tabeli. Sportowa Czwórka wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej stawce.