E.Leclerc Radomka przegrała z Wisłą w Warszawie i zakończyła fazę zasadniczą pierwszej ligi na czwartym miejscu

Michał Nowak
W pierwszej rundzie fazy play-off E.Leclerc Radomka zagra z Energetykiem Poznań. Michał Nowak
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom po środowej przegranej 1:3 z Wisłą Warszawa spadły z trzeciej na czwartą pozycję i na tym miejscu zakończyły fazę zasadniczą. Pierwsze mecze fazy play-off z Energetykiem Poznań już w najbliższy weekend w Radomiu.

Wisła Warszawa - E.Leclerc Radomka Radom 3:1 (27:25, 21:25, 25:21, 25:14)

Pojedynek w stolicy kończył 22. kolejkę pierwszej ligi, która była zarazem ostatnią w fazie zasadniczej. Już przed rozpoczęciem tego spotkania podopieczne trenera Jacka Skroka wiedziały, że muszą wygrać, aby zachować zajmowane przed tą serią gier trzecie miejsce, bowiem swój mecz tego samego dnia wygrała Solna Wieliczka, która po poprzedniej kolejce traciła do E.Leclerc Radomki tylko jeden punkt.

W pierwszej partii długo gospodynie miały minimalną przewagę, ale w końcówce radomianki dogoniły rywalki. Decydujące akcje były bardzo emocjonujące, ale ostatecznie na przewagi, po asie serwisowym, to Wisła wygrała 27:25.

Wyrównany przebieg miał kolejny set. W drugiej jego części jednak to E.Leclerc Radomka wypracowała sobie bezpieczne prowadzenie. Po skutecznym ataku Renaty Białej było 17:21. Tej przewagi przyjezdne nie dały sobie wydrzeć z rąk i wyrównały stan meczu.

Radomianki wiedziały, że nie mogą przegrać już żadnego seta, jeśli chcą zająć trzecią lokatę na zakończenie fazy zasadniczej. Niestety, w dość wyrównanej trzeciej odsłonie, górą były miejscowe. Czwarty set to już zdecydowana przewaga Wisły i ostatecznie jej zwycięstwo 3:1.

Faza play-off rozpoczyna się już w najbliższy weekend. Dwa pierwsze spotkania rozegrane zostaną w Radomiu - w sobotę, 3 marca, o godzinie 17 oraz w niedzielę, 4 marca, o godzinie 15.30. Rywalkami E.Leclerc Radomki będzie Enea Energetyk Poznań.