Elżbieta Piwoński, żona szefa PiS w Kozienicach w radzie...

  Elżbieta Piwoński, żona szefa PiS w Kozienicach w radzie nadzorczej miejskiej spółki w Białymstoku

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Elżbieta Piwoński, żona szefa PiS w Kozienicach w radzie nadzorczej miejskiej spółki w Białymstoku
  Elżbieta Piwoński, żona szefa kozienickich struktur Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Piwońskiego, która przestała pełnić funkcję w Enei Wytwarzanie w Świerżach Górnych została członkiem Rady Nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białymstoku.
  Elżbieta Piwoński, żona szefa PiS w Kozienicach w radzie nadzorczej miejskiej spółki w Białymstoku
  O powody zwiększenia składu rady nadzorczej Radę Ministrów zapytał podlaski poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski. Ta partia tropi „misiewiczów”, czyli osoby, które wysokie stanowiska w spółkach Skarbu Państwa zawdzięczają koneksjom politycznym.

  W Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białymstoku członkami Rady Nadzorczej zostali Józef Mozolewski i Joanicjusz Nazarko. Obaj byli w podlaskim społecznym komitecie poparcia kandydata na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego w 2010 roku.
  W Radzie Nadzorczej białostockiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pojawiły się jeszcze dwa nowe nazwiska. To między innymi Elżbieta Piwoński. Aktualna członek rady (Super Express donosi - protegowana radomskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego), do niedawna była też wiceprezesem Enei Wytwarzanie, która jest większościowym współwłaścicielem MPEC i spółką Skarbu Państwa. W sierpniu została zawieszona z powodu skandali, których była bohaterką. Jedna afera dotyczy zatrudniania w spółce kancelarii prawnej, w której jeden z prawników reprezentuje ją i jej męża w prywatnych bataliach sądowych. Druga afera dotyczy podejrzenia o zatajenie, że w latach 70. pracowała w Milicji Obywatelskiej.

  Niedawno Elżbieta Piwoński zrezygnowała z pracy w zarządzie Enei. Przed laty pracowała w Enei Wytwarzanie, ale została dyscyplinarnie zwolniona. Wróciła do tej firmy po tym, jak w wyborach wygrało PiS i zmieniło się kierownictwo spółki. Męża Elżbiety Piwoński zatrudniono w charakterze doradcy w Enei Centrum.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo