Enea Orlęta Zwoleń na czwartym miejscu na półmetku rozgrywek pierwszej ligi piłkarzy ręcznych

Włodzimierz Łyżwa
Piłkarze ręczni Enea Orlęta Zwoleń po pierwszej rundzie rozgrywek zajmują czwarte miejsce. facebook
Pewne zwycięstwo w ostatnim w 2021 roku spotkaniu odnieśli zawodnicy Enea Orlęta Zwoleń w meczu z Orlen Wisłą II Płock. Po pierwszej rundzie rozgrywek zwoleńska drużyna zajmuje czwarte miejsce.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały końcowego sukcesu gospodarzy.

W rozgrywanym w hali Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu meczu początkowe minuty to dominacja młodych zawodników z Płocka. To oni grali skuteczniej w ataku i objęli w 15 minucie prowadzenie 6-8. W 28 minucie meczy wyszliśmy na prowadzenie 13-12 i dzięki mocnej obronie i skutecznej grze w ataku do przerwy zespół Enea Orlęta Zwoleń prowadził 16-12. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz bramkarz Valik Koshovy, Drugą część meczu rozpoczęliśmy zdobywając 3 bramki nie tracąc żadnej. To ustawiło grę już do końca spotkania. Można było spokojniej rozgrywać piłkę i kontrolować przebieg meczu. Ostatecznie Orlęta wygrały 36:26.
Enea Orlęta Zwoleń - Orlen Wisła II Płock 36:26 (16:12)
Enea Orlęta: Valik Koshovy - Sebastian Konewka 1, Tymon Kamiński 9, Piotr Rojek 4, Kacper Marzęda 1, Bartłomniej Misalski 1, Mateusz Seroka 5, Kacper Proczek 2, Paweł Grzelak 7, Miłosz Łodziński 2, Marek Kubajka 3, Adam Lubawy 1.

W sumie w pierwszej rundzie zwoleńska drużyna odniosła siedem zwycięstw i tylko trzy mecze nasza drużyna przegrała.
W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, Enea Orlęta Zwoleń zagrają we własnej hali z wiceliderem tabeli, AZS Uniwersytem Warszawskim Warszawa.
W klasyfikacji najlepszych strzelców, na czwartym miejscu plasuje się szczypiornista zwoleńskiej drużyny Mateusz Seroka, który zdobył 49 bramek. Na jedenastej pozycji plasuje się inny zawodnik Enea Orląt Zwoleń Tymon Kamiński z 46 bramkami. Liderem jest Mariusz Kuśmierczyk z 65 bramkami na koncie zdobytych w ośmiu meczach.