Energa Basket Liga. Anwil Włocławek - Hydrotruck 93:79. Radomska drużyna miała do gry tylko siedmiu koszykarzy

Włodzimierz Łyżwa
Sylwester Szymczak
W meczu ekstraklasy koszykarzy, Anwil Włocławek pokonał 93:79 Hydrotrucka Radom. Radomianie we Włocławku zagrali bez trzech podstawowych graczy, Filipa Zegzuły, Filipa Kaljevića i Pawła Dzierżaka.

Anwil Włocławek - Hydrotruck Radom 93:79 (15:21, 24:23, 23:18, 28:17)
Anwil: Mathews 19 (jedna trójka), Łączyński 3, Petrasek 20 (4), Dimec 3, Bell 25 (2) oraz Olesiński 10 (2), Komenda 0, Bojanowski 5 (1), Bęben 0, Szewczyk 5, Woroniecki 3 (1).
Hydrotruck: Moore 28 (6), Ireland 21 (2), Hill 5, Ostojić 16 (1), Żmudzki 2 oraz Lewandowski 4(1), Zalewski 3(1), Wall 0.

Mihajlo Uvalin, trener Hydrotrucka miał do dyspozycji zaledwie ośmiu zawodników, a w zasadzie siedmiu, bo Daniel Wall zagrał tylko ... 20 sekund. Cały mecz 40 minut rozegrał Anthony Ireland. W samej końcówce meczu za pięć fauli opuścili parkiet - Danilo Ostojić i Maciej Żmudzki.
Po 27 minutach gry, podopieczni trenera Mihajlo Uvalin koszykarze Hydrotrucka prowadzili 56:45. W 33 minucie już było 74:62 dla Anwilu.
Radomianie nie poddali się i na niespełna pięć minut do końca meczu już było tylko 76:73 a za chwilę już był remis po 76, po rzucie za trzy punkty Mike Moore. Końcówka ponownie zła i gospodarze wygrali 14 punktami.
Kolejny mecz radomska drużyna rozegra w niedzielę, 26 grudnia z Czarnymi w Słupsku.