Energia Kozienice i Broń Radom awansowały w Pucharze Polski

SzS WŁ
Emil Więcek w 45 minucie zdobył bramkę w meczu Pilica - Broń
Emil Więcek w 45 minucie zdobył bramkę w meczu Pilica - Broń Albert Kaczmarzyk
W środę rozegrana została Irunda Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego ZPN. Zwycięzca rozgrywek otrzyma 30 tys. zł w nagrodę. Udany debiut trenerski Dariusza Różańskiego. Siedem bramek kozienickich zawodników w Skaryszewie. Oskar Przysucha przegrał w Płocku.

Pilica Białobrzegi - Broń Radom 1:1 (0:1), karne 2:4
Bramki:samobójcza 77 - Więcek 45
Pilica: Malina – Kacperkiewicz, Moryc, Janowski, Badnarczyk, Rudnicki (46 Jaszczak), Zawisza, Bykowski (46 Filipowicz), Janik, Barzyński (71 Hernik), Moroz (60 Obłuski).
Broń:Młodziński – Szyszka (46 Jakubczyk), Wicik, Kupiec, Dobosz, Leśniewski (46 Bojek), Sałek, Więcek, Nowosielski (80 Winsztal), Dziubiński, Czarnecki (60 Sokół).
Był to trenerski debiut Dariusza Rózańskiego w barwach Broni. Dał też pograć zawodnikom, którzy dotąd grali mniej. Pierwszy raz w składzie Broni pojawił się 17-letni Dominik Sokół. W 3 minucie po strzale Emila Więcka piłka odbiła się od słupka, zaś w 25 minucie z rzutu wolnego uderzył Piotr Nowosielski i piłka odbiła się od poprzeczki. W 35 minucie Kamil Czarnecki znalazł się sam na sam, ale przegrał pojedynek z brmkarzem Pilicy. Tuż przed przerwą Więcek wkorzystał błąd Michała Janowskiego i zdobył gola.
W drugiej połowie gospodarze częściej byli przy piłce i szukali okazji do wyrównania. W 77 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Wiktor Kupiec próbował zmienić kierunek piłki i ta wpadła do siatki gości. Doszło do dogrywki, potem do rzutu karnych.

Skaryszewianka Skaryszew - Energia Kozienice 1:7 (0:3)
Bramki: Deja 65 -Kozicki 25, 39, 43, Walasek 45,Gędaj 65, Putin 85, Czerwiński 89.
Energia: Kozłowski - Szary, Walasek , Janiszewski, Stróżka, Michalski, Paterek, Putin, Kołodziejczyk, Nowocień, Kozicki
Bartosz Kozicki, były zawodnik Skaryszewianki, popisał się hat trickiem dla Energii.

Wisła IIpłock - Oskar Przysucha 1:0 (0:0)
Bramki: Ziemak 55
Oskar: Czarnota - Kobryń, Moskwa, Menzegha, Gil, Bogacz (80 Gruszka), Włodarczyk, Płuciennik (46 Nowak), Maciejczak, Sapieja, Śliwiński (46 Madej).
Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. W 79 minucie zawodnik gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę. W 88 minucie czerwoną kartkę zobaczył Paweł Maciejczak.

W innych meczach:Mazovia Mińsk Mazowiecki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0, Sparta Jazgarzew - Start Otwock 3:0-walkower, MKS Przasnysz - Ursus Warszawa 1:3, Legia II Warszawa -Błękitni Raciąż 0:1, Świt Nowy Dwór - Polonia Warszawa 2:1.