Energia Kozienice w półfinale Pucharu Polski

/W.Ł./
Pierwszego gola dla Energii w meczu z Wisłą II w Płocku strzelił Patryk Walasek (w żółto-czarnym stroju). Rafał Koczyk
W ćwierćfinale Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego, Energia Kozienice pokonała w Płocku rezerwy pierwszoligowej Wisły 3:0.

Wisła II Płock - Energia Kozienice 0:3 (0:o).
Bramki: 0:1 Patryk Walasek 59, 0:2 Bartosz Zawadzki 71, 0:3 Kacper Nowocień 88.
Energia: Piaseczny - Szary, Walasek, Janiszewski, Budziński, Kołodziejczyk, Kalinka (46 Zawadzki), Putin )73 Kisiel), Siwak, Kucharczyk (61 Strąg), Stanisławski (46 K. Nowocień).

Kozieniczanie objęli prowadzenie w 59 minucie. Z narożnika boiska na bliższy słupek dośrodkował Bartosz Zawadzki. Z pięciu metrów pod poprzeczkę uderzył Patryk Walasek. Drugą bramkę zdobył Zawadzki. Akcję w 71 minucie rozpoczął Viktor Putin. Zagrał na lewo do Kacpra Nowocienia. Ten wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Zawadzkiego. Zawodnik Energii przyjął piłkę na 12 metrze, uderzył i futbolówka po lekkim rykoszecie od obrońcy wpadła do siatki. Awans Energii przypieczętował w 88 minucie Nowocień. Po prostopadłym podaniu od Artura Strąga 19-letni napastnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem

W innych ćwierćfinałowych meczach padły wyniki: Ursus Warszawa - Polonia Warszawa 3:2, Mazovia Mińsk Mazowiecki - Legia II Warszawa 1:2, Victoria Sulejówek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2.

Do fazy półfinałowej awansowali trzej trzecioligowcy i jeden czwartoligowiec, Energia. Już wiadomo, że kozieniczanie swój mecz o wejście do finału rozegrają na własnym boisku 13 maja. Gdyby udało się pokonać rywala w półfinale, to gospodarzem spotkania finałowego, 27 maja także będzie Energia Kozienice. Za zdobycie pucharu jest nagroda 30 tys. zł.