Euforia w Holandii po zwycięstwie z Hiszpanią (WIDEO)

  Euforia w Holandii po zwycięstwie z Hiszpanią (WIDEO)

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Euforia w Holandii po zwycięstwie z Hiszpanią (WIDEO)
  Historyczne zwycięstwo - takie określenie przewija się najczęściej przez czołówki sobotnich gazet holenderskich po sukcesie Pomarańczowych, którzy w pierwszym meczu grupowym piłkarskich mistrzostw świata rozgromili broniących tytułu Hiszpanów 5:1.
  Euforia w Holandii po zwycięstwie z Hiszpanią (WIDEO)


  "Jesteście bohaterami", "Rewelacyjny debiut Oranje", "Nie do wiary", "Przygniatające zwycięstwo" - takimi tytułami opisuje sobotnia prasa sukces podopiecznych trenera Louisa van Gaala.  "Jaki wspaniały wynik 5:1. Holandia zmiażdżyła w piątek Hiszpanię, biorąc symboliczny rewanż za przegrany finał mistrzostw świata sprzed czterech lat" - pisze gazeta "Telegraaf".

  Rozgromienie Hiszpanii za jeden z największych sukcesów holenderskiej piłki uważa gazeta "Volkskrant". Chwali zawodników, trenera van Gaala, który był ostatnio krytykowany za ustawienie zespołu z pięcioma obrońcami oraz Robina van Persiego za wspaniały strzał szczupakiem. "To było zagranie na najwyższym światowym poziomie" - konkluduje "Volkskrant".

  Gazeta "Trouw" określając sukces mianem "surrealistycznego zwycięstwa" zaleca piłkarzom, aby ze wszystkich sił dążyli do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, by nie zmierzyć się w następnej fazie turnieju z Brazylią.

  "Któż mógł przypuszczać, że Holandia pokona aż 5:1 mistrzów świata?" - pyta w relacji gazeta "AD", opatrując ją zdjęciami wiwatujących kibiców na ulicach i placach Amsterdamu, Rotterdamu i Eindhoven.

  "To historyczny dzień dla Holandii, która roztrzaskała mistrzów świata. Będzie co opowiadać naszym dzieciom" - to reakcja na sukces komentatora telewizyjnego Jacka van Geldera.

  Morze pomarańczowych flag, koncert klaksonów samochodowych i atmosfera wielkiego pikniku na ulicach do wczesnych godzin porannych w sobotę - taki obrazek przekazywały media po zwycięskim meczu. W centrum Amsterdamu sukces wicemistrzów świata z 2010 roku świętowało ponad 15 tys. osób.

  Na holenderskich portalach społecznościowych pojawiły się miliony wpisów ze słowami zachwytu dla wyczynu piłkarzy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo