Fantastyczny piątek. Pięć medali lekkoatletów Optimy Radom na mistrzostwach Polski seniorów. Złoto, dwa srebra i dwa brązowe medale

Włodzimierz Łyżwa
Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia wraz ze srebrną sztafetą 4x100 metrów. Od lewej: Martyna Kotwiła, Martyna Osińska, Izabela Smolińska i Natalia Wosztyl. facebook Mateusz Tyczyński
W Suwałkach trwają mistrzostwa Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski seniorów. Drugi dzień zawodów był fantastyczny dla reprezentantów Optimy Radom. Nasi lekkoatleci zdobyli pięć medali, w tym złoto Izabeli Smolińskiej w biegu na 400 metrów przez płotki.

W eliminacjach biegi na 100 metrów Martyna Kotwiła uzyskała 11.43 sekundy i był to drugi czas. W finale uzyskała jeszcze lepszy czas 11.28 sekundy i dał on brązowy medal. Mistrzynią Polski została Ewa Swoboda z AZS AWF Katowice z czasem 10.99 sekundy.
- Ten brąz smakuje dla mnie jak złoto! Czekałam na ten dzień bardzo długo. Ale warto było - podkreśla Martyna Kotwiła.

Złoto na płotkach
Piątkowe popołudnie sypnęło medali dla radomskiego klubu.
Aneta Rydz w konkursie skoku wzwyż została wicemistrzynią Polski z wynikiem 179 centymetrów.
W biegu na 1500 metrów Patryk Kozłowski zdobył brązowy medal. Uzyskał czas 3.59.09 minuty.
Najwięcej radości dała Izabela Smolińska, która w finale biegu na 400 metrów przez płotki nie dała żadnych szans rywalkom i pierwsza minęła linię mety. Radomska mistrzyni uzyskała czas 57.16 sekundy.
- Wiedziałam, że mam szansę na tytuł w Suwałkach, wykorzystałam chwilę i cieszymy się z tego sukcesu - podsumowała 23-latka.
Bardzo dobrze pobiegła sztafeta 4x100 metrów kobiet w składzie, Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła i zdobyła srebrny medal.
W Suwałkach radomskich lekkoatletów dopingował Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

W sobotę w ostatnim dniu mistrzostw także kilka szans medalowych lekkoatletów Optimy Radom. Trzymamy kciuki.