Fantastyczny początek sezonu! E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała Grot Budowlanych Łódź 3:0.

Marcin Ziółkowski
Siatkarki Radomki Radom (w niebieskich strojach) wygrały na inaugurację sezonu z Budowlanymi Łódź 3:0. Facebook Grot Budowlani Łódź
Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) w meczu 1. kolejki Tauron Ligi kobiet.

Grot Budowlani Łódź - E. Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (19:25, 22:25, 18:25)
Grot Budowlani: Polak, Kędziora, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska, Gawlak, Łysiak (libero), Skomorowska (libero).
E. Leclerc Moya Radomka: Świrad, Bugg, Jasek, Yılmaz, Kalaniuvalu, Strasz (libero), Łukasik, Biała, Zaborowska, Moskwa, Adamek (libero).
MVP: Małgorzata Jasek (E.Leclerc Moya Radomka Radom)

Osłabione brakiem m.in. kapitan Natalii Murek radomianki nowy sezon Tauron Ligi zainaugurowały w Łodzi. Od początku pierwszego seta drużyny szły łeb w łeb. Żadna z ekip nie zdołała zdobyć przewagi większej niż dwa punkty aż do rezultatu 9:9. Wtedy do serwisu podeszła Gözde Yılmaz, która aż pięć razy zagrywała piłkę. Radomianki łącznie zdobyły sześć punktów z rzędu i wypracowały sobie zdecydowaną przewagę nad ekipą Budowlanych. Od stanu 14:9 siatkarki Radomki kontrolowały przebieg seta. Przez większość partii utrzymywały bezpieczny, trzy lub czteropunktowy zapas. Ostatecznie pierwszy set zakończyła się zwycięstwem radomianek 25:19.

Set numer dwa rozpoczął się od prowadzenia siatkarek Budowlanych. Przy stanie 4:2 dla łodzianek punkt w ataku zdobyła Justyna Łukasik, wtedy inicjatywę przejęły zawodniczki z Radomia. Goście minimalnie przewodziły aż do wyniku 17:16. Wtedy przez chwilę odwróciły się role i to gospodynie, ku uciesze lokalnych kibiców, zaczęły prowadzić do rezultatu 20:19. W końcówce seta podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza wzięły jednak sprawy w swoje ręce i za sprawą świetnej tego wieczoru turczynki Yılmaz wygrały drugą partię 25:22.

Trzeci set z przytupem rozpoczęły gospodynie, które prowadziły 3:0. Radomianki szybko doprowadziły do stanu 5:5, od którego zaczęły kontrolować przebieg seta. Przyjezdne wypracowały przewagę sięgającą momentami aż sześciu punktów (przy stanie 21:15). W tej partii fantastycznie spisywała się Małgorzata Jasek, która zdobyła w niej sześć punktów. Radomianki nie roztrwoniły przewagi i wygrały trzeciego seta 25:18, a całe spotkanie 3:0.

Najlepiej punktującą zawodniczką była atakująca Gözde Yılmaz, która zdobyła 19 punktów. Świetnie zagrała również środkowa Martyna Świrad, która zdobyła sześć punktów w bloku. MVP spotkania wybrana została z kolei Małgorzata Jasek.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0