Fatalny start fazy play-off dla E.Leclerc Radomki. Druga porażka radomianek we własnej hali z Enea Energetykiem Poznań

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom przegrała u siebie dwa mecze z Energetykiem Poznań.
E.Leclerc Radomka Radom przegrała u siebie dwa mecze z Energetykiem Poznań. Joanna Gołąbek
W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off, siatkarki E.Leclerc Radomki Radom przegrały z Energetykiem Poznań 0:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają już 0:2.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea Energetyk Poznań 0:3 (14:25, 24:26, 27:29)

Gospodynie katastrofalnie rozpoczęły niedzielny, drugi mecz pierwszej rundy fazy play-off. Świetnie w ataku w ekipie z Poznania spisywała się szczególnie Agnieszka Wołoszyn. Po paru minutach było... 0:10. W kolejnych minutach nie było lepiej dla miejscowych. Po asie serwisowym Beaty Pawlickiej tablica wyników wskazywała 3:16. W końcówce podopieczne trenera Jacka Skroka nieco zmniejszyły stratę, ale nie były w stanie w tej partii podjąć już walki z rywalkami.

Inaczej było w drugiej odsłonie. Po dobrym zachowaniu na siatce Mai Pelczarskiej, E.Leclerc Radomka prowadziła 8:4. Dość szybko jednak Energetyk odrobił stratę. Po bloku Wołoszyn na Majce Szczepańskiej poznanianki doprowadziły do remisu 12:12. Od tego momentu gra się wyrównała. Drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu, ale było ono zarówno z jednej, jak i z drugiej strony ledwie minimalne. Tak było jednak do stanu 18:18. Po skutecznym bloku przyjezdnych i dwóch autowych atakach Renaty Białej strata E.Leclerc Radomki wynosiła już trzy "oczka" (18:21). Energetyk miał już piłki setowe, ale miejscowe doprowadziły do remisu (24:24). Dwie kolejne akcje należały jednak do poznanianek, które zwyciężyły w secie numer dwa.

Podopieczne trenera Skroka nie najlepiej rozpoczęły kolejną odsłonę (1:6). Parę minut później po skutecznym bloku na Wołoszyn, strata E.Leclerc Radomki wynosiła już jednak tylko jeden punkt (10:11), a po ataku Szczepańskiej był remis. Gospodynie poprawiły swoją grę i po skutecznej akcji Gabrieli Borawskiej prowadziły dwoma "oczkami"(14:12). Po stronie gospodyń sporo było nerwów, czego efektem była choćby żółta kartka dla Sonii Kubackiej. Radomianki powiększyły przewagę i wydawało się, że bez problemów zwyciężą w tym secie (24:10). Energetyk jednak skutecznie odrobił stratę przy piłkach setowych dla E.Leclerc Radomki (24:24). Wojnę nerwów w końcówce wygrały przyjezdne, które po skutecznym bloku zwyciężyły w trzeciej partii i w całym meczu 3:0.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Energetyk prowadzi już 2:0.

Kolejny mecz w środę, 14 marca w Poznaniu.