FC Barcelona - Real Madryt 1:3 zobacz gole na YouTube (WIDEO). Skrót El Clasico 2020

DW, AIP
x-news / East News / AFP / Polska Press
El Clasico 2020. FC Barcelona - Real Madryt 1:3

FC Barcelona - Real Madryt 1:3 (1:1)
Bramki:
Ansu Fati 8 - Federico Valverde 5, Sergio Ramos 63 z rzutu karnego, Luka Modrić 90.

Gole numer 1 i 2:

Gol na 1:2:

Gol na 1:3:

FC Barcelona - Real Madryt NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Barcelona - Real Madryt odbędzie się w sobotę 24 października. Transmisję z niego przeprowadzą stacje Canal+ Premium oraz Eleven Sports 1. Online można je śledzić za pośrednictwem platform canalplusonline, nc+go, player.pl, na stronie elevensports.pl oraz w aplikacji mobilnej eleven sports.

Trudno jednoznacznie wskazać, kto będzie faworytem najbliższego El Clasico. W lidze hiszpańskiej w ostatnich dwóch kolejkach Barcelona zdobyła zaledwie punkt, natomiast real zgromadził ich cztery. Dla Blaugrany to jeden z najgorszych startów w rozgrywkach La Liga ostatnich lat.

Remis z Sevillą musiał ratować Philippe Coutinho, natomiast z Getafe nikt – nawet Leo Messi – nie był w stanie odwrócić losów meczu. Zespół Zinedine'a Zidane'a ograł 4 października Levante, ale na Stadionie im. Alfredo di Stefano doznał porażki z Cadiz.

Na spadek formy pozytywnie zareagowali jednak już zawodnicy Ronalda Koemana. Katalończycy rozprawili się z węgierskim Ferencvarosem aż 5:1, a jednego z goli strzelił utalentowany Pedri, który ma dopiero 17 lat i doskonale się zapowiada. Poza nim na listę strzelców wpisali się jeszcze Ousmane Dembele, Coutinho, Ansu Fati i oczywiście Leo Messi.

Real zagrał wręcz katastrofalnie w pierwszej połowie meczu z Szachtarem Donieck. Ukraińska drużyna do 42. minuty prowadziła w Madrycie już 3:0! Królewscy rzucili się do odrabiania strat i w niecały kwadrans udało im się złapać kontakt. Gol Federico Valverde w doliczonym czasie gry został nieuznany przez VAR, więc ostatecznie Real przegrał 2:3.

FC Barcelona – Real Madryt STREAM. Katalończycy grają ostatnio nieco lepiej, ale nie są jeszcze ekipą, której można w takich spotkaniach zaufać stawiają na jej pewne zwycięstwo. Po ostatnich słabszych spotkaniach Real powinien zagrać zdecydowanie lepiej, przede wszystkim w defensywie.

Poza kadrą Barcelony nadal są Marc Andre ter Stegen i Samuel Umtiti. Pierwszego w bramce zastępuje Neto, a w środku obrony gra znany duet Pique-Lenglet. W ekipie Królewskich pauzuje Eden Hazard, Dani Carvajal i Martin Odegaard. Niepewny jest również występ Mariano Diaza. Boki obrony Realu mogą się więc składać z duetu Nacho-Mendy, którzy są naturalnymi zmiennikami Carvajala i Marcelo. Ten drugi ma za sobą 90 minut z Szachtarem.

FC Barcelona – Real Madryt PRZEWIDYWANE SKŁADY:

FC Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Dest – Busquets, Frenkie de Jong – Griezmann, Coutinho, Fati – Messi

Real Madryt: Courtois – Nacho, Ramos, Varane, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Modrić – Benzema, Vinicius Junior