Ferie 2022 w Radomiu. Resursa Obywatelska zaprasza grupy zorganizowane do wzięcia udziału w atrakcjach

Barbara Koś
materiały Resursy
Udostępnij:
Resursa Obywatelska przy ulicy Malczewskiego 16 zaprasza grupy zorganizowane do wzięcia udziału w atrakcjach jakie przygotowała na ferie 2022 w dniach 31 stycznia - 13 lutego 2022 roku.

Oferta jest bogata. Pierwszy cykl nosi nazwę "Spacerowo" i obejmuje kilka propozycji.

Pierwsza to zwiedzanie Muzeum Historii Najnowszej Radomia i udział w grze miejskiej „Śladami św. Kazimierza”. (Czas trwania: około 2 godzin).

To wycieczka do Muzeum Historii Najnowszej Radomia (Kamienica Deskurów) na wystawę „Świat Zmysłów. Kosmos jest w nas”. – Czas zwiedzania wystawy: około 1 godziny. Wstęp bezpłatny.

Wystawa „Świat zmysłów. Kosmos jest w nas”, udostępniona jest przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wystawa prowadzi nas przez ponad sześćdziesiąt eksperymentów i pozwala na samodzielne wykonywanie doświadczeń, a aby pojąć naturę zjawiska, objaśnia nam je za pomocą prostej instrukcji. W ten sposób dowiadujemy się, że obraz w siatkówce oka jest odwrócony, sprawdzamy swoją umiejętność rozróżniania kolorów, a także słyszenia.

Z kolei eksperyment i doświadczenie w ogrodzie zapachów, pozwolą nam na określenie, na jaki zapach jesteśmy wyczuleni, a który sprawia nam przyjemność. Zmysł dotyku zbadamy, poznając te obszary ciała, w których receptory działają najintensywniej. T

To tylko wprowadzenie do wystawy, która w kolejnym etapie odpowie nam na pytanie, dlaczego tak ważna jest symetria: czy to, że mamy dwoje oczu, czy dwoje uszu zwiększa nasze możliwości postrzegania świata? A może prościej nas przez to wprowadzić w błąd i oszukać nasze zmysły? Jak obserwować świat i poprawnie odczytać wszystko to, co nas otacza? W jakim stopniu ułatwiają nam to nasze zmysły?

Inną propozycją jest gra miejska „Śladami Świętego Kazimierza”. Odbędzie się ona na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Podążymy śladami świętego Kazimierza. Drużyny będą miały do rozwiązania zadania znajdujące się w obszarze Miasta Kazimierzowskiego.

Jeszcze inny cykl zajęć nosi hasło: „Śladami radomskich mozaik” (Czas trwania: około 2 godzin).

Mozaiki stanowią przykład porywających i fascynujących dekoracji plastycznych, charakterystycznych szczególnie dla okresu PRL. Zdobią one zarówno zewnętrzne elewacje, jak i wnętrza różnych obiektów użyteczności publicznej, urzędów, czy fabryk.

Spacer i zwiedzanie miejsc, gdzie można zobaczyć radomskie mozaiki odbędzie się z przewodnikiem.

Drugim cykl feryjnych propozycji nosi tytuł "Filmowo".

Można będzie obejrzeć dwa atrakcyjne obrazy. Piewrszy to „Emma i Kacper w teatrze”, (Czas trwania: około 2,5 godziny).

Kacper i Emma idą do teatru z innymi dziećmi z przedszkola. Przedstawienie tak bardzo im się podoba, że postanawiają zostać aktorami. Przedszkole do którego uczęszczają przyłącza się do akcji wsparcia sierocińca w Indiach. Kacper i Emma wpadają na pomysł aby wystawić sztukę teatralną a zebrane pieniądze przeznaczyć na pomoc sierocińcowi. Zaczyna się kolejna przygoda pełna niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych trudności. Ale dzielne przedszkolaki zawsze dają radę!

Po takiej dawce rozrywki placówka zaprosi do zwiedzania zakątków Resursy: sceny, reżyserki, garderoby. Zwiedzaniu towarzyszyć będą warsztaty teatralne.

2Drugi film to „O czym szumi las”. (Czas trwania filmu: około 1,5 godziny.)

Za sprawą filmu przeniesiemy się do bardzo kolorowego, tętniącego życiem lasu Hucky Bucky. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo przyjemne i bezpieczne miejsce. W lesie mieszkają zwierzątka różnych gatunków. Żyje im się całkiem dobrze, jednak problemem jest brutalne prawo natury. Grupa myszy zaczyna mieć dosyć nieustannego chowania się przed drapieżnikami i postanawia działać. Sposobem na brutalne ataki ma być ustawa o życiu w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Tylko jak przekonać drapieżniki do nowej idei?

I wreszie trzecia propozycja zatytułowana "Warsztatowo".

Będą to gry i zabawy naszych dziadków, czyli jak spędzano dawniej czas, gdy o Internecie jeszcze nikt nie słyszał. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, że był czas, kiedy nie korzystano z internetu. Co wtedy robiono, jak spędzano wolny czas? W co grali i jak bawili się nasi dziadkowie? Dzieci poznają najpopularniejsze gry i zabawy z okresu PRL.

Czas trwania: około 2 godzin.

Przewidziano także zajęcia interaktywne polegające na zdobywaniu sprawności obejmujących: pisanie krótkiego tekstu na maszynie marki Łucznik, układanie kostki Rubika, pisanie odręcznego tekstu przez kalkę maszynową.

Będą też filmy animowane dla dzieci z okresu PRL, warsztaty jak zrobić coś z niczego, kapsle („wyścig pokoju”), gra w klasy i inne gry i zabawy.

Wszystkie propozycje (oprócz zwiedzania wystawy w Muzeum Historii Najnowszej Radomia) kosztują 10 złotych od osoby.

Grupy zorganizowane Resursa zaprasza w godzinach 10 - 12.30 i 13 – 15.30.

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Kontakt: telefon 48 362 85 90 lub [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mamusie, matule, mateczki...

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie