Fortuna 1 Liga. Miedź Legnica pokonała 3:1 Radomiaka Radom. Jedynego gola dla Radomiaka strzelił Maciej Górski

W meczu 16 kolejki Fortuna 1 Liga, Miedź Legnica pokonała 3:1 lidera tabeli, Radomiaka Radom.

Miedź Legnica - Radomiak Radom 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Paweł Zieliński 13, 2:0 Adrian Purzycki 17, 3:0 Jakub Łukowski 43, 3:1 Maciej Górski 87
Miedź:Załuska – Danielewicz, Kort (82 Koziara), Łukowski, Purzycki, Warcholak, Ojamaa (69 Makuch), Zieliński, Mijusković, Musa, Śliwa (80 Pikk).
Radomiak:Radomiak Radom:Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Kaput (46 Banasiak), Karwot (74 Nowak), Makowski, Michalski (46 Mikita), Leandro, Górski.
Czerwona kartka: Jakubik (Radomiak, 90 minuta).
Żółte kartki: Danielewicz, Mijusković (Miedź), Jakubikx2, Grudniewski, Karwot (Radomiak).
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Widzów: 3354.

Radomiak Radom do meczu z Miedzią, znając siłę ofensywną legnickiego klubu przystąpił z dwoma typowymi defensywnymi pomocnikami - Michałem Kaputem i Meikiem Karwotem.
Pierwsza połowa to całkowita dominacja podopiecznych trenera Dominika Nowaka i jak najbardziej zasłużone prowadzenie trzema golami.

Już w 13 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd w kryciu naszego bloku defensywnego spowodował, że Paweł Zieliński miał za dużo wolnego miejsca i z 16 metrów skierował piłkę do bramki.

W 17 minucie już było 2:0. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne wrzucił Dawid Kort, a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Adrian Purzycki i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

W 28 minucie, pierwsza groźna akcja Radomiaka. Po strzale Rossi Leandro z 16 metrów piłka trafiła w boczną siatkę. Za kilka chwil po strzale Rafała Makowskiego piłka przeleciała tuż obok słupka.

W 43 minucie zabawa z piłką radomskich piłkarzy zakończyła się stratą gola. Jakub Łukowski pokonał po raz trzeci bramkarza Mateusza Kochalskiego.

Dwie zmiany w Radomiaku
Dariusz Banasik w przerwie zdecydował się na dwie korekty w swoim zespole.
W 49 minucie powinno być 3:1. Po zagraniu Dawida Abramowicza wzdłuż bramki, ale Maciek Górski nie zdążył zamknąć całej akcji. Za moment mocny strzał Rafała Makowskiego wypluł przed siebie bramkarz Miedzi, ale dobitka Patryka Mikity była niecelna.

Zamiast gola dla Radomiaka, mogła paść dla gospodarzy. Rzutu karnego nie wykorzystał Henrik Ojamaa, nie trafiając w światło bramki. Jedenastkę arbiter podyktował za faul Michała Grudniewskiego na Jakubie Łukowskim.
W odpowiedzi Rafał Makowski w sytuacji jeden na jednego nie potrafił pokonać Łukasza Załuski.

W 58 minucie kolejna dobra okazja dla Radomiaka. Mocny strzał Rafała Makowskiego na rzut rożny sparował Łukasz Załuska.

W 60 minucie po fatalnym błędzie Mateusza Kochalskiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Śliwa, ale nasz bramkarz naprawił swój błąd i nie dopuścił do straty gola.

W 71 minucie, kolejna okazja dla Radomiaka, ale po raz kolejny indolencja radomskich zawodników, a konkretnie Rafała Makowskiego.

W 77 minucie chyba najdogodniejsza okazja dla Radomiaka. Piłkę po strzale Patryka Mikity wybił w linii bramkowej, Marcin Warcholak.