Fortuna 1 Liga. Radomiak po golu samobójczym wygrał z Zagłębiem w Sosnowcu (ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Zagłębie - Radomiak.
W meczu 29 kolejki Fortuna 1 Liga, Zagłębie Sosnowiec przegrało 0:1 z Radomiakiem Radom. Gola dla Radomiaka zdobył obrońca ... Zagłębia Piotr Polczak.

Zagłębie - Radomiak 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Piotr Polczak (samobójcza) 47
Zagłębie: Stępniowski - Turzyniecki (74 Pisarek), Duriska, Polczak, Gnojny (90 Maia) - Misak, Ambrosiewicz, Oliveira (82 Seedorf), Korzeniecki (74 Ryndak), Masłowski (82 Karbowy), Sobczak.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Raphael, Abramowicz - Kaput, Karwot - Kozak (64 Mikita), Radecki (84 Sokół), Gąska (90 Nascimento) - Leandro (90 Bogusz).
Żółte kartki: Gojny - Cichocki, Raphael.
Sędziował: Artur Aluszczyk (Szczecin)

Pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła gola Radomiakowi. Miłosz Kozak wrzucił piłkę w pole karne, gdzie obrońca Zagłębia Piotr Polczak strzałem głową pokonał swojego bramkarza.
Jak się okazało ten gol dał trzy punkty Radomiakowi.

Słabe 45 minut pierwszej połowy w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Banasika, piłkarzy Radomiaka. To gospodarze, podopieczni trenera Kazimierza Moskala byli bliżsi zdobycia bramki. W 20 minucie Mateusza Kochalskiego uratował słupek od straty gola. Radomiak odpowiedział jedynie dwoma kąśliwymi strzałami Miłosza Kozaka. Zupełnie niewidoczny był w pierwszej części gry, Mateusz Radecki, który przez większą część tej połowy grał jako napastnik.

Po zdobyciu bramki na początku drugiej połowy, Radomiak szanował grę i kilka razy groźnie zaatakował. Zabrakło trochę precyzji, bo można było podwyższyć wynik.