Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom - GKS Tychy 2:2. Dwa gole Karola Angielskiego

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Radomiak - Tychy.
Fragment meczu, Radomiak - Tychy. facebook GKS Tychy
W zaległym meczu ósmej kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom zremisował 2:2 z GKS Tychy. Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Narutowicza 9.

Radomiak Radom - GKS Tychy 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Oskar Paprzycki 7, 1:1 Karol Angielski 28, 2:1 Karol Angielski 50 z karnego, 2:2 Łukasz Grzeczyk 85 z karnego.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz - Leandro (90 Ebwelle), Kaput, Gąska, Lewandowski (46 Podliński), Kozak - Angielski (77 Radecki).
Tychy: Jałocha - Szeliga (60 Połap), Nedic, Szymura, Wołkowicz (68 Stefaniak) - Biel, Paprzycki, Grzeszczyk, Norkowski (60 Biegański), Moneta (70 Steblecki) - Nowak (60 Lewicki).
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Dariusz Banasik, trener Radomiaka w porównaniu do ostatniego wygranego meczu ligowego 2:0 z Puszczą Niepołomice dokonał jednej korekty w wyjściowym składzie. W ataku zagrał Karol Angielski za Karola Podlińskiego.
W podstawowym składzie tyszan zagrał Damian Nowak, były zawodnik Radomiaka Radom.

Pierwsze minuty meczu należały do zespołu gości, którzy bardzo szybko strzelili gola. W 7 minucie po zagraniu piłki przez Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi zamykającego całą akcję Oskara Paprzyckiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Kilka chwil później bardzo mocnym strzałem z około 25 metrów popisał się Łukasz Grzeszczyk, ale jeszcze lepszą interwencją nasz bramkarz Mateusz Kochalski.
Po kwadransie gry do ataków w końcu zerwał się Radomiak i co kilka chwil było groźnie w polu karnym tyszan.
W 25 minucie piłka trafiła w rękę gracza gości, ale zamiast rzutu karnego, żółtą kartką został ukarany Dariusz Banasik, trener Radomiaka za krytykowanie decyzji arbitra.
W 28 minucie Karol Angielski odebrał piłkę graczowi tyszan i pobiegł z nią na bramkę. Po drodze minął bramkarza Konrada Jałochę i skierował futbolówkę do pustej bramki.
W 33 minucie, Karol Angielski w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości pokonał go, ale wcześniej sędzia boczny pokazał pozycję spaloną naszego zawodnika.
Z rzutów karnych
Znakomicie zaczęła się druga połowa dla Radomiaka. W 50 minucie za faul na Karolu Angielskim, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze nie podszedł etatowy wykonawca Leandro Rossi, tylko sam poszkodowany Karol Angielski i bardzo pewnym strzałem pokonał bramkarza tyszan.
W 86 minucie sędzia uznał, że Leandro Rossi sfaulował w polu karnym jednego z graczy tyszan i wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego Mateusza Kochalskiego pokonał Łukasz Grzeszczyk
W 61 minucie, Karol Podliński przegrał pojedynek z bramkarzem tyszan.
Warto dodać, że mecz Radomiaka z Tychami poprowadził arbiter, który od kilku sezonów prowadzi mecze PKO Ekstraklasy.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami