Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1. Fantastyczna bramka Leandro Rossi

Włodzimierz Łyżwa
W meczu jedenastej kolejki Fortuna 1 Liga, Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Radomiakiem Radom. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 59 minucie, Leandro Rossi. Kilka chwil wcześniej, Brazylijczyk był szykowany do zmiany. Już przy linii był gotowy do wejścia na boisko za Leandro Rossi - Alain Ebwelle.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Leandro Rossi 59
Stomil: Vjačeslavs Kudrjavcevs - Damian Sierant, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus, Jurich Carolina (72 Jakub Staszak) - Wojciech Łuczak (72 Sam van Huffel), Maciej Spychała (81 Sebastian Jarosz), Krystian Ogrodowski (60 Hubert Sadowski), Koki Hinokio - Skënder Loshi (60 Grzegorz Kuświk).
Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Mateusz Bodzioch, Artur Bogusz - Leandro Rossi (76 Alain Ebwelle), Michał Kaput, Athanasios Scheidt, Damian Gąska (90 Maciej Świdzikowski), Miłosz Kozak - Karol Podliński.
Żółte kartki: Ogrodowski, Biedrzycki, Jarosz - Jakubik, Kaput.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Radomiak do meczu ze Stomilem Olsztyn przystąpił bardzo osłabiony, bez defensywnego pomocnika Meika Karwota (czerwona kartka), napastnika Karola Angielskiego, lewego obrońcy Adama Banasiaka, defensywnego pomocnika Mateusza Lewandowskiego (kontuzje).
Od pierwszej minuty w Radomiaku miał zagrać Mateusz Radecki. Niestety (ale oby nie groźny był to uraz) Mateusz w piątek rano wstał z bolącym kolanem. Kolano trochę spuchło i decyzją sztabu szkoleniowego zawodnik nie zagrał ze Stomilem.
Trener Dariusz Banasik, zdecydował się na grę jako drugi (obok Michała Kaputa) defensywny pomocnik Athanasios Scheidt.
W Stomilu zabrakło między innymi obrońcy Damiana Byrtka (czerwona kartka).

Każdy mecz Radomiaka, zaczął się od dwóch brutalnych fauli na Leandro Rossi. Pierwszy miał miejsce już w ... 50 sekundzie, drugi w 90 sekundzie. W taki sposób zespół Stomilu próbował odebrać chęci do gry Brazylijczykowi. Później były kolejne, aż wreszcie w 41 minucie, Ogrodowski po kolejnym chamskim faulu na Leandro Rossi został ukarany żółtą kartką.
W pierwszej połowie dwie akcje warte odnotowania. W 7 minucie, piłka po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Wojciecha Łuczaka trafiła najpierw w jeden słupek, później w drugi i trafiła pod nogi Mateusza Cichockiego, który wybił piłkę poza pole karne.
W 40 minucie po zagraniu Leandro Rossi do Miłosza Kozaka, piłka po strzale tego drugiego z dość ostrego kąta trafiła w słupek. Trochę źle był ustawiony nasz napastnik, Karol Podliński, któremu zabrakło może z pół metra, żeby skierować piłkę do siatki.

W 59 minucie kapitalnym strzałem z około trzynastu metrów popisał się Leandro Rossi i piłka wylądowała w siatce olsztyńskiej bramki.

Po raz siódmy w historii zmierzyły się w piątek ze sobą jedenastki Stomilu oraz Radomiaka

W dotychczasowych pojedynkach lepszy bilans posiadał Stomil, która wygrywał czterokrotnie, raz zremisował i raz przegrał.
Stomil – Radomiak 0:0

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami