Fortuna Puchar Polski. Radomiak Radom przegrał z Lechem Poznań w rzutach karnych

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Radomiak - Lech.
Fragment meczu, Radomiak - Lech. Lech Poznań
W meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski, Radomiak Radom przegrał z Lechem Poznań 3:4 w rzutach karnych. Po 90 minutach było 0:0. Po dogrywce 1:1. Mecz rozegrano na stadionie Zagłębia w Sosnowcu.

Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1 (0:0, 0:0), rzuty karne 3:4
Bramki: 1:0 Mateusz Radecki 102 z karnego 1:1 Tymoteusz Puchacz 117 z karnego.
Radomiak:Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Mateusz Bodzioch, Dawid Abramowicz - Mateusz Radecki, Damian Gąska (80 Miłosz Kozak), Meik Karwot - Karol Angielski (66 Karol Podliński), Dominik Sokół.
Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Tomasz Dejewski, Antonio Milić, Wasyl Kraweć - Jan Sýkora (66 Michał Skóraś), Jesper Karlström (109 Norbert Pacławski), Dani Ramírez (66 Nika Kwekweskiri), Pedro Tiba, Jakub Kamiński (81 Tymoteusz Puchacz) - Filip Szymczak (80 Filip Marchwiński).
Żółte kartki: Karwot, Raphael Rossi, Podliński - Kraweć, Milić.
Sędziował: Artur Aluszczyk (Barlinek).

W wyjściowym składzie Radomiaka trzech nowych piłkarzy, środkowy obrońca Brazylijczyk z włoskim paszportem Raphael Rossi, skrajny obrońca Dawid Abramowicz i napastnik Dominik Sokół. Brazylijczyka radomski klub pozyskał z FC Sion (ekstraklasa szwajcarska), Abramowicz wrócił do Radomiaka po pół roku gry w Wiśle Kraków, a Sokół wrócił po skróceniu wypożyczenia do GKS Jastrzębie Zdrój.

Pierwsza połowa wyrównana. Posiadanie piłki 50 do 50 procent. Lech nadawał ton grze, ale podopieczni trenera Dariusza Banasika bardzo mądrze się bronili i groźnie atakowali.
Najpierw bliski pokonania Filipa Bednarka był Karol Angielski, później Mateusz Bodzioch i Damian Jakubik. Strzały naszych piłkarzy minęło światło bramki Lecha.
Druga połowa bardzo dobra w wykonaniu obu drużyn. Pierwsze minuty tej części gry , to dwie znakomite okazje bramkowe dla Lecha, ale Mateusz Kochalski nie dał się pokonać.
Później do głosu doszedł Radomiak i zdobył bramkę, którego autorem był Dominik Sokół. Sędzia gola nie uznał, dopatrując się faulu Mateusza Bodziocha na jednym z graczy Lecha.
Później po strzale Karola Podlińskiego piłka trafiła w słupek. Za moment ten sam piłkarz miał dobrą okazję do strzelenia gola, ale nie trafił dobrze w piłkę i skończyło się na strachu.

Po 90 minutach było bez goli i sędzia zarządził dogrywkę.
W 102 minucie za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy Lecha, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Radecki.
W 117 minucie za faul Karola Podlińskiego w polu karnym na Skórasiu, sędzia wskazał na 11 metr. Na gola karnego zamienił Puchacz.

3:4 Mateusz Cichocki obronił Bednarek

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami