Fotograficy pokazali nową wystawę w Miejskiej Bibliotece...

  Fotograficy pokazali nową wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Ale im coraz ciaśniej!

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  To właśnie autorzy fotografii „Twarze, portrety, maski czy gombrowiczowskie gęby" otwartej w Małej Galerii RTF w bibliotece.
  1/14
  przejdź do galerii

  To właśnie autorzy fotografii „Twarze, portrety, maski czy gombrowiczowskie gęby" otwartej w Małej Galerii RTF w bibliotece. ©Barbara Koś

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto we wtorek kolejną zbiorową wystawę fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Znów stwierdzono, że radomskim fotografikom robi się coraz bardziej ciasno.
  Prezentowana obecnie w bibliotecznej Malej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego ekspozycja „Twarze, portrety, maski czy gombrowiczowskie gęby” przypomina, że już niebawem Radom stanie się miejscem XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

  Portret jest trudny  - Portret to jeden z najważniejszych tematów w fotografii i nie tylko - mówili podczas wernisażu Barbara Polakowska, kuratorka Małej Galerii RTF i Leszek Jastrzębiowski, prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.
  - Ale jeżeli mieszka się w Radomiu, mieście bardzo gombrowiczowskim w przenośni i dosłownie, ten temat zyskuje większą atrakcyjność i moc. Wydaje się, że ta wystawa to dla członków naszego Towarzystwa możliwość pokazania dobrego i niepospolitego portretu, a przy okazji znakomita okazja przyjemnego i pożytecznego „zrobienia gęby” komuś mniej życzliwemu.

  Żarty na bok!  Autorzy fotografii przedstawiają zatem portrety. Ale nie tylko portrety zwykłe, lecz także portrety przetworzone. Groteskowo zdeformowane lub żartobliwie „podrasowane”. Albo też -powiedzmy, „megalomańskie”. Oto prezes Jastrzębiowski pokazuje się w roli obleganego przez media Vipa, udzielającego łaskawie wywiadu w holu Sejmu. Po prostu wstawił swoją twarz w fotografię publiczną... Jest też portret Doroty Wólczyńskiej w drapieżnej masce.
  Lecz są także portrety wysmakowane artystycznie i także przyciągające wzrok. A ponieważ na wernisażu zjawiło się bardzo wielu widzów, była okazja do twórczej i merytorycznej dyskusji na temat prezentowanych zdjęć.


  Prezes i autorzy zadowoleni  Tym razem fotografie pokazują: Zenon Fiuk, Katarzyna Gębska, Jerzy Kutkowski, Leszek Jastrzębiowski, Maja Kutyła- Kupidura, Dariusz Kozłowski, Barbara Polakowska, Leon Pierzchalski, Dorota Szepetowska, WojciechSzepetowski, Dorota Wólczyńska, Anna Wróblewska i Krzysztof Zdanowicz. Jak podkreślił Leszek Jastrzębiowski, można się tylko cieszyć, że do wystaw zgłasza się coraz więcej ludzi, dzięki czemu wystawy mogą być ciekawsze. Autorzy prac to potwierdzili.

  Tylko gdzie je pokazywać?  Na wystawy w Małej Galerii przychodzi coraz więcej widzów. We wtorek w ciasnym korytarzu biblioteki panował po prostu tłok. Do Towarzystwa wstępują nowi ludzie. Fotograficy robią swoje wystawy co miesiąc, nie mogą więc zająć miejsca w innych galeriach, które planują tam swoje wystawy. Jedynym w tej chwili miejscem dla Towarzystwa, byłaby Rogatka. Tam oprócz ekspozycji można by urządzić skromne biuro dla Zarządu.
  Niestety. Jaki jest stan Rogatki przy ulicy Malczewskiego, każdy widzi. To znaczy - coraz bardziej opłakany. Budynek jest własnością miasta. Tymczasem po przepychankach budżetowych na sesjach Rady Miejskiej zrezygnowano z dotacji na pierwszy etap prac wokół odnowy zabytkowego obiektu. Może w przyszłej kadencji...zdecydowano. A fotograficy planują już dwie kolejne wystawy. W nowej kadencji.

  Zobacz galerię

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

  Soleo w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Chora Samanta z Radomia walczy o życie. Możesz pomóc!

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz też: Taniec nowozelandzkich rugbystów na... ślubowaniu policjantów. Funkcjonariusze uczcili przyjęcie do służby efektowną haką  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia