Gala Mistrzów Sportu w Radomiu. Urząd Miejski wyróżnił sportowców oraz trenerów za wyniki osiągnięte w 2022 roku. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Patryk Samborski
Patryk Samborski
Zobacz zdjęcia Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w hotelu Aviator w Radomiu.
Zobacz zdjęcia Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w hotelu Aviator w Radomiu. Łukasz Wójcik/Urząd Miejski w Radomiu
Już po raz kolejny sportowcy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy zostali nagrodzeni podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez prezydenta Radomia. Uroczystość była też okazją do sportowego podsumowania 2022 roku. A był to wspaniały rok, bowiem w Mistrzostwach Polski w dyscyplinach olimpijskich nasi sportowcy stawali na podium aż 101 razy.

Gala Mistrzów Sportu 2022 w Radomiu. Prezydent Radosław Witkowski nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy

W piątek, 3 lutego w hotelu Aviator w Radomiu gościli zacni goście. Byli to przedstawiciele radomskiego sportu, a wśród nich sportowcy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy. Tradycyjnie Kapituła wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach. W tym roku były to: Impreza Sportową Roku, Nadzieja Roku, Drużyna Roku, Sponsor Roku, Galeria Trenerów Roku, Osobowość Sportowa Roku, Złota Dziesiątka Sportowców Roku oraz laureaci w kategorii Serce dla Sportu.

Podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu nagrodziliśmy najlepszych radomskich zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów. Była to również doskonała okazja do sportowego podsumowania minionego roku. Nasi reprezentanci zdobywali medale na imprezach we wszystkich kategoriach wiekowych, potwierdzając, że Radom to silny ośrodek na sportowej mapie kraju. W 2022 roku w Mistrzostwach Polski w dyscyplinach olimpijskich na podium stawali aż 101 razy! Cieszą sukcesy przede wszystkim naszych lekkoatletów, zapaśników, pięściarzy, pływaków oraz przedstawicieli sportu niepełnosprawnych

- mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Zobacz zdjęcia Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w hotelu Aviator w Radomiu.

Gala Mistrzów Sportu w Radomiu. Urząd Miejski wyróżnił sport...

Lista laureatów Gali Mistrzów Sportu 2022

IMPREZA SPORTOWA ROKU:

Mecz Polska – Rumunia w ramach Billie Jean King Cup - Rozegrany po raz pierwszy w Radomiu mecz prestiżowych rozgrywek wzbudził ogromne zainteresowanie. Konfrontacja z udziałem Igi Świątek, tenisistki nr 1 światowego rankingu, zebrała świetne opinie ze strony zawodniczek, sędziego (Super Visar) i obserwatorów odnośnie organizacji.

NADZIEJA ROKU:

Julia Adamczyk – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Srebrna medalistka mistrzostw Polski, halowa wicemistrzyni kraju juniorek młodszych, piąta zawodniczka mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej na dobre zagościła w krajowej czołówce w wymagającej konkurencji jaką jest skoku w dal.

Maria Mazurkiewicz – PreZero Akademia Piłki Ręcznej - Zawodniczka czołowego zespołu rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych, jej talent i systematyczne postępy dostrzegli trenerzy kadry. Radomianka z reprezentacją Polski juniorek młodszych w mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce.

Nikodem Szafarz – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski juniorów, udział w mistrzostwach świata, czy mistrzostwach Europy potwierdzają, że pięć lat wytrwałej pracy przynoszą spodziewany efekt, a Radom ma kolejnego utalentowanego boksera.

DRUŻYNA ROKU:

RKS Radomiak Radom – piłka nożna - W sezonie 2021/22 drużyna z Radomia powróciła do piłkarskiej ekstraklasy. Zajmując siódme miejsce w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zespół Radomiaka uzyskał najlepszy wynik w historii radomskiej piłki nożnej.

SPONSOR ROKU:

PreZero Service Wschód Sp z o. o. - Od sezonu 2021/22 sponsor tytularny pierwszoligowego zespołu Akademii Piłki Ręcznej, ale nie tylko. Firma jest sponsorem tytularnym Mini Handball Akademii, wspólnie z klubem uczestniczy też w wielu akcjach społecznych.

GALERIA TRENERÓW ROKU:

Artur Błasiński – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Jego podopieczni w 2022 roku dziesięć razy stawali na podium mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika do seniora. Szkoleniowiec w dowód uznania od początku obecnego roku pełni funkcję jednego z opiekunów kadry B Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wojciech Pawłowski – HydroTruck Sportowa Czwórka - Trener zespołu piłkarek, który w sezonie 2021/22 sprawił niespodziankę jaką był awans do Ekstraligi, najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w piłce nożnej. W nowym sezonie drużyna mierzy się z trudnym wyzwaniem, ale walczy ambitnie.

Leszek Trzos – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Wychowawca wielu pokoleń radomskich lekkoatletów. Jego podopieczni zdobywając w minionym roku medale mistrzostw Polski potwierdzili, że trener nadal nie ustaje w swojej pracy. Ciekawostka, wyróżniony przed chwilą Artur Błasiński przed laty to właśnie pod okiem Leszka Trzosa zdobywał medale na bieżniach.

Włodzimierz Zawadzki – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Tego laureata nie trzeba szerzej przedstawiać. Mistrz olimpijski z Atlanty, legenda zapasów, od lat spełnia się w roli trenera. Prowadząc kadrę narodową szkoleniowiec Olimpijczyka walnie przyczynił się do sukcesów, które w 2022 roku stały się udziałem reprezentantów radomskiego klubu.

Sławomir Żeromiński – Bokserski Klub Sportowy Radomiak - Kolejnego szkoleniowca przedstawić można słowami jego podopiecznego. – To osoba na która zawszę mogę liczyć. Człowiek który najbardziej wierzy w mój sukces, któremu zawdzięczam naprawdę wiele – zapewnia Paweł Brach. Dodajmy, zawodnik jest jednym z wielu jego podopiecznych odnoszących od lat sukcesy w ringu. Ta passa oczywiście podtrzymana została w 2022 roku.

Osobowość Sportowa Roku:

Piotr Włoskiewicz - Dotychczas znaliśmy go jako szkoleniowca grup młodzieżowych. Główny pomysłodawca i organizator powołania do życia w Radomiu sekcji kobiecej piłki ręcznej tak naprawdę jest menadżerem nowego pokolenia. Jego zaangażowanie w stworzeniu nie tylko od podstaw profesjonalnego klubu, ale zbudowania wzorcowych struktur szkolącego młodzież klubu jest godne doceniania i najwyższego uznania.

ZŁOTA DZIESIĄTKA SPORTOWCÓW ROKU:

Dawid Abramowicz – RKS Radomiak Radom - Jeden z najlepszych lewych obrońców piłkarskiej ekstraklasy. Jego rajdy wzdłuż linii i dośrodkowana stwarzały duże zagrożenie pod bramką rywali. Walnie przyczynił się do zajęcia w sezonie 2021/22 siódmego miejsca przez Radomiaka.

Patryk Bednarz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Mistrz Polski w zapasach stylu klasycznego w kategorii wagowej 77 kg udowodnił, że należy do najlepszych zawodników w swojej kategorii. Reprezentant kraju w młodzieżowych mistrzostw świata i Europy. Uczestnik mistrzostw Europy w gronie seniorów.

Paweł Brach – BKS Radomiak - Wicemistrz Polski seniorów, młodzieżowy mistrz kraju w wadze 57 kg. Reprezentant kraju. Ćwierćfinalista mistrzostw Europy, młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu, uczestnik mistrzostw świata w boksie.

Michał Golus – Międzyszkolny Klub Sportowy Wodnik - Brązowy medalista mistrzostw świata, rekordzista mistrzostw świata na dystansie 50 m stylem dowolnym osób niepełnosprawnych potwierdził w 2022 roku przynależność do światowej czołówki.

Martyna Kotwiła – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Srebro mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m, złoto mistrzostw Polski w biegu na 200 m, srebro w 4x100 m w klubowej sztafecie, czy brąz na 100 m potwierdzają, że po trudnym poprzednim roku sprinterka na dobre powróciła do reprezentacyjnej dyspozycji.

Justyna Kozdryk – Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START - Srebro mistrzostw Europy w kategorii wagowej do 45 kg w podnoszeniu ciężarów potwierdzają, że sympatyczna atletka ciągle znajduje się w światowym topie i swojej przygodzie ze sportem nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Patryk Kozłowski – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Złoty medal mistrzostw kraju w biegu na 5000 m, srebrny na dystansie dwukrotnie dłuższym, czy brązowy w biegu na 1500 m najlepiej potwierdza ogromny potencjał drzemiący w lekkoatlecie radomskiego klubu.

Arkadiusz Kułynycz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Miniony rok był bardzo trudnym dla jednego z najbardziej utytułowanych zapaśników Radomia. Perypetie ze zdrowiem nie przeszkodziły mu jednak w wywalczeniu złotego medalu mistrzostw Polski w wadze 87 kg w stylu klasycznym. „Złota” passa tego sportowca na krajowych matach trwa nieprzerwanie od …2016 roku.

Natalia Marczykowska – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski w boksie wywalczony przez zawodniczkę w kategorii 81 kg był bardzo spektakularnym powrotem na krajowe areny po kilkumiesięcznej przerwie. Potwierdził też najlepiej jej duże sportowe ambicje.

Izabela Smolińska – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Znamy ją dobrze od kilku już lat. O jej potencjale sportowym najlepiej zaświadczały medale. Przyznać trzeba jednak, że styl w jakim wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m przez płotki wywarł ogromne wrażenie.

SERCE DLA SPORTU:

Stanisław Dobosz - Jeden z najbardziej znanych działaczy i menadżer promujący sport na terenie Radomia i województwa mazowieckiego. W trudnym okresie historii klubu BTS 1926 Broń dzięki jego zaangażowaniu sekcja przetrwała ten czas. Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego, szefa Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza.

Katarzyna Skórkiewicz – Wieloletnia trenerka siatkówki młodzieżowej, w szczególności żeńskich sekcji. Współzałożycielka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Radomka, obecnie opiekun i wychowawczyni stawiającej na rozwój młodzieży Akademii Radomki.

Zdzisław Radulski - Tej osoby nie trzeba bliżej przedstawiać. Dobry duch całego środowiska sportowego, człowiek o wielkim sercu, niezwykle pomocny, oddany, zaangażowany w życie nie tylko swojego ukochanego klubu jakim jest Radomiak.

Mirosław Paluch - Od 20 lat kieruje Biurem Sportu w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Wykazuje duże zaangażowanie nie tylko w swojej pracy, ale przed wszystkim na rzecz rozwoju i promocji sportu w naszym mieście. Współorganizował wiele imprez rangi krajowej i międzynarodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie