Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Dziedzictwa Kulturowego Radomia bogatsza o broń

/bk/
Pistolet na ręce szefa Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia Aleksandra Sawickiego przekazał Andrzej Arczewski, dyrektor techniczny i produkcji Fabryki Broni "Łucznik”- Radom Spółka z o.o. Towarzyszył mu Adam Olejarczyk, szef produkcji Fabryki Broni.-pierwszy z lewej, w środku wiceprezydent Ryszard Fałek.
Pistolet na ręce szefa Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia Aleksandra Sawickiego przekazał Andrzej Arczewski, dyrektor techniczny i produkcji Fabryki Broni "Łucznik”- Radom Spółka z o.o. Towarzyszył mu Adam Olejarczyk, szef produkcji Fabryki Broni.-pierwszy z lewej, w środku wiceprezydent Ryszard Fałek. Barbara Koś
Pistolet maszynowy glauberyt Pm84 produkowany przez Fabrykę Broni otrzymała Galeria Dziedzictwa Kulturowego Radomia.
Aleksander Sawicki w podziękowaniu za eksponat podarował dyrektorowi Andrzejowi Arczewskiemu publikacje o historii Radomia wydane przez  Społeczny Komitet
Aleksander Sawicki w podziękowaniu za eksponat podarował dyrektorowi Andrzejowi Arczewskiemu publikacje o historii Radomia wydane przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia

Barbara Koś

Aleksander Sawicki w podziękowaniu za eksponat podarował dyrektorowi Andrzejowi Arczewskiemu publikacje o historii Radomia wydane przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia

(fot. Barbara Koś)

Pistolet na ręce szefa Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia Aleksandra Sawickiego przekazał Andrzej Arczewski, dyrektor techniczny i produkcji Fabryki Broni "Łucznik"- Radom Spółka z o.o. Towarzyszył mu Adam Olejarczyk, szef produkcji Fabryki Broni.

Podarowany glauberyt odpowiednio zabezpieczony i pozbawiony cech bojowych jest drugim już egzemplarzem broni przekazanej Galerii przez dyrekcję Fabryki. Pierwszym był karabin beryl.

- Chcielibyśmy, aby wszystkie egzemplarze broni, zarówno tej zabytkowej, jak i obecnie produkowanej, zostały w przyszłości włączone do zbiorów tworzącego się Muzeum Historycznego Miasta Radomia - powiedział Aleksander Sawicki.

Jedną z sal przyszłe Muzeum poświęci dorobkowi wszystkich zakładów Radomia. Tych, których już nie ma i tych, które istnieją.

O darowanie Galerii eksponatu zabiegał Stefan Kozieł, były pracownik Łucznika, członek Społecznego Komitetu.

Jak przypomniał Adam Zieleziński, dyrektor Muzeum imienia Jacka Malczewskiego, Muzeum Historyczne Miasta Radomia będzie utworzone w kamieniczkach Esterki i Gąski po wyprowadzce Muzeum Sztuki Współczesnej do przebudowanej Elektrowni. Będzie filią Muzeum imienia Malczewskiego.

Na razie więc dar przechowywany będzie w zasobach "Malczewskiego".

Podarowany Glauberyt Pm 84
Podarowany Glauberyt Pm 84
Barbara Koś

Podarowany Glauberyt Pm 84

(fot. Barbara Koś)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie