Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głowaczów. Piknik Historyczny zorganizowany w ramach 100 Lat Niepodległości

Mariusz Grotkowski
Tuż po poświęceniu motocykli odbyła się uroczysta parada pojazdów ulicami Głowaczowa i Brzózy. Przyglądało się jej wielu mieszkańców tych miejscowości.
Tuż po poświęceniu motocykli odbyła się uroczysta parada pojazdów ulicami Głowaczowa i Brzózy. Przyglądało się jej wielu mieszkańców tych miejscowości. Mariusz Grotkowski
Dwa rajdy, ponad setka motocykli, pokaz militariów i umiejętności kawaleryjskich to było w weekend na stadionie sportowym w Głowaczowie. Był tam Piknik Historyczny zorganizowany w ramach 100 Lat Niepodległości.

Już w piątek o godzinie 16 otwarte zostało biuro rajdu. Po godzinie 22 pierwsi śmiałkowie wzięli udział w nocnym rajdzie, który potrwał do północy.

W sobotę miłośnicy motoryzacji udali się pod kościół świętego Wawrzyńca. Po krótkiej modlitwie proboszcz Zdzisław Kałuziński poświęcił motocykle, życząc bezpiecznej jazdy. Tuż po poświęceniu odbyła się uroczysta parada motocykli ulicami Głowaczowa i Brzózy po czym nastąpił start rajdu dziennego.

W imprezie wzięła udział ponad setka motocykli. W rajdzie nie brakowało również kobiet kierowców oraz seniorów.
- Jest grubo ponad setka uczestników. Impreza jest od 3 do 103 lat i jak widać są dzieci z rodzicami zaszczepieni pasją motoryzacji i militariami. Nie brakuje również kobiet oraz seniorów – mówił Łukasz Gudkiewicz, jeden z organizatorów imprezy.
Uczestniczy rajdu mieli do pokonania blisko 80 kilometrową trasę, na której umiejscowione były cztery punkty kontrolne. Trasa rajdu w głównej mierze wiodła drogami asfaltowymi i przebiegała przez teren kilku gmin.

- Trasa rajdu liczy 80 kilometrów, w głównej mierze prowadzi drogami asfaltowymi. W czasie rajdu będą punkty kontrolne. Dwa punkty będą polegały na tym, by odczytać dane z pomnika i mogiły, będzie również jedna konkurencja sprawnościowa. Jeden z punktów znajduje się na terenie strzelnicy, na którym uczestnicy będą strzelali z karabinów sportowych – mówił Sobieszek Tomasz z Klubu Miłośników Dawnej Motoryzacji.

Dla wszystkich, którzy nie brali udziału w rajdzie organizatorzy przygotowali szereg piknikowych atrakcji. Tego dnia w bazie rajdu można było zobaczyć między innymi: wystawę broni palnej i militariów, pokaz kawaleryjski, armatę przeciwpancerną Bofors i samochód pancerny wzór 34.

Przed godziną 19 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników rajdu. Chwilę po tej uroczystości jako pierwszy zaprezentował się zespół „Frei Warschau”. Później na scenie pojawił się zespół „Wajzy” i „Specjaliści”.
Gwiazdą wieczoru tegorocznego pikniku był zespół „The Bill”, a tuż po nich „Młot na Czarownice”.

CZYTAJ KONIECZNIE: AIR SHOW 2018 RADOM - WSZYSTKO O MIĘDZYNARODOWYCH POKAZACH LOTNICZYCH

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie