Gmina Gózd: uczniowie dostaną laptopy i tablety

  Gmina Gózd: uczniowie dostaną laptopy i tablety

  Janusz PETZ, petz@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Gmina Gózd: uczniowie dostaną laptopy i tablety
  Placówki oświatowe w gminie Gózd należą do najbardziej chłonnych na nowinki techniczne w regionie radomskim. W każdej szkole funkcjonują tablice interaktywne, teraz uczniowie będą korzystali ze szkolnych laptopów i tabletów.
  Gmina Gózd: uczniowie dostaną laptopy i tablety
  - Absolwenci naszych szkół mają dość nietypowy problem. Przyzwyczajają się do tablic interaktywnych, potem idą do innych szkół i muszą się przyzwyczaić do nieznanych im tablic klasycznych z kredą. W naszym przypadku kreda to już przeszłość - mówi wójt gminy Adam Jabłoński.

  PROGRAM UNIJNY

  Ostatnio gmina podpisała umowę na realizację unijnego programu pod nazwą "Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Gózd".
  Podpisano też umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu na dostawę zabawek, artykułów plastycznych, mebli i wyposażenia, wyposażenia zapewniającego bezpieczne warunki opieki nad dziećmi, wyposażenia wypoczynkowego, wyposażenia szatni i innych pomieszczeń gospodarczych.

  Za pieniądze z unijnego z programu kupiony będzie sprzęt audiowizualny, tablice interaktywne wraz z oprogramowaniem i kserokopiarki. Koszt tego projektu to prawie 676 tysięcy złotych. Umowa ma być zrealizowana do 18 sierpnia tego roku.

  GMINNE PIENIĄDZE

  W ramach projektu gmina ma doposażyć szkoły w sprzęt komputerowy i elektroniczny. Kupionych ma być 16 laptopów z oprogramowaniem, 8 drukarek, 12 projektorów krótkoogniskowych, 43 tablety, 4 ekrany projekcyjne, 10 sztuk odbiorników telewizyjnych, 10 sztuk odtwarzaczy DVD, 10 sztuk radioodtwarzaczy CD, 11 tablic interaktywnych wraz z oprogramowaniem, 7 kserokopiarek.

  Koszt tych zakupów to 272 tysiące złotych.

  WSPIERANIE UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY

  Obecnie wszystkie placówki w gminie Gózd wyposażone są w pracownie komputerowe z szerokopasmowym łączem internetowym.

  W gminie funkcjonuje także Lokalny Program Wspierania Edukacji pomagający uzdolnionym dzieciom i młodzieży. W ramach programu szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież otrzymują stypendia na zakup lub dofinansowanie sprzętu sportowego, strojów sportowych lub artystycznych, instrumentów muzycznych, materiałów plastycznych, warsztatów, kursów, wyjazdów szkoleniowych, udział w zawodach, konkursach, festiwalach a także w prywatnych lekcjach z wybranej dziedziny nauczania.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ