Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Gmina Przyłęk

Materiał informacyjny

PRACOWNICY GMINY PRZYŁĘK ROBIĄ ZAKUPY DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH I SAMOTNYCH. Z POMOCY MOGĄ SKORZYSTAĆ RÓWNIEŻ SENIORZY I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE.

Pracownicy Urzędu Gminy w Przyłęku będą robić zakupy mieszkańcom, którzy ze względu na epidemię nie mogą opuszczać swoich domów.

Urząd Gminy w Przyłęku prowadzi akcję adresowaną do mieszkańców, którzy w związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego nie powinni opuszczać domu. Pracownicy Gminy zrobią i dostarczą zakupy. Wystarczy zadzwonić i poinformować o potrzebach.

Program skierowany jest dla osób samotnych, starszych i schorowanych, dla których ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem jest największe.

- Osoby te z uwagi na ochronę własnego zdrowia i życia nie powinny wychodzić z domu, nawet w celu zrobienia najpotrzebniejszych zakupów – mówi Eugeniusz Andrzej Wolszczak, Wójt Gminy Przyłęk.

Za robienie zakupów odpowiedzialni będą wyznaczeni pracownicy Urzędu Gminy w Przyłęku. Aby skorzystać z ich pomocy wystarczy zadzwonić pod jeden z dwóch numerów telefonów: (+48) 677-30-40 lub 781-223-040 w godzinach od 9 do 15. Podczas rozmowy z pracownikiem należy podać swoje imię, nazwisko, adres, numer telefonu, a także listę zakupów.

- Nasza pomoc powinna być wykorzystywana w przypadku większych zakupów, które wystarczą na dwa lub trzy dni. Jesteśmy też w stanie wykupić leki na receptę. Pracownikowi wystarczy podać kod do e-recepty – mówi Wójt Gminy Przyłęk.

Pracownicy gminy przyjadą pod wskazany w rozmowie telefonicznej adres wraz z paragonem. Mieszkańcy zapłacą za zakupy podczas ich odbioru. W zależności od godziny telefonu, zostaną one dokonane tego samego lub następnego dnia.

- Na razie nie przewidujemy płatności kartą kredytową. Nasza akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób starszych, które i tak rzadko korzystają z takiej możliwości. W zależności od tego, jak duże będzie zainteresowanie i jak bardzo sytuacja związana z koronawirusem się rozwinie, może się to oczywiście zmienić – zapewnia Eugeniusz Andrzej Wolszczak.

LAPTOPY DO ZDALNEJ NAUKI TRAFIĄ DO GMINY PRZYŁĘK. SKORZYSTAJĄ Z NICH POTRZEBUJĄCY UCZNIOWIE.

Dzięki programowi Polska Cyfrowa gmina Przyłęk kupiła laptopy dla uczniów czterech szkół podstawowych. Sprzęt kosztował łącznie około 60 tysięcy złotych i zostanie wypożyczony młodzieży szkolnej do nauki zdalnej.

Komputery zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach unijnego programu Polska Cyfrowa. Wsparcie wyniosło 60 tysięcy złotych i w całości pokryło koszt zakupu sprzętu. Laptopy zostaną przekazane młodzieży solnej z czterech placówek oświatowych na terenie gminy.

- Komputery do nauki w domach otrzymają uczniowie z czterech szkół na terenie naszej gminy. Ich liczba będzie zależna od tego, jakie będzie zapotrzebowanie w poszczególnych placówkach – mówi Eugeniusz Andrzej Wolszczak, Wójt Gminy Przyłęk.

O tym, kto otrzyma komputer, będą decydować dyrektorzy szkół w porozumieniu z wychowawcami klas. Komputery będą tylko użyczane uczniom do czasu powrotu do szkół. Docelowo sprzęt ma trafić do najbardziej potrzebujących uczniów.

- W pierwszej kolejności prosimy o poinformowanie dyrektorów o ewentualnych potrzebach. Informację taką, w formię pisemnej, można również przekazać do urzędu gminy – dodaje Wójt Gminy Przyłęk.

GMINA PRZYŁĘK RUSZA Z REALIZACJĄ INWESTYCJI W RAMACH FUNDUSZY SOŁECKICH.

Gmina Przyłęk rozpoczęła realizację inwestycji w ramach tegorocznych funduszy sołeckich. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostało prawie pół miliona złotych. Pieniądze posłużą między innymi do remontów dróg, altan, placów zabaw, czy też doposażania świetlic wiejskich.

Największą część Funduszów Sołeckich pochłonie zakup kruszywa drogowego o wartości ponad 170 tysięcy złotych. Zostanie ono przeznaczone na najbardziej naglące remonty lokalnych dróg w jedenastu sołectwach.

Wśród innych planowanych inwestycji znalazły się również budowy altan na placach gminnych w Zamościu Nowym i Wólce Zamojskiej, wykonanie elewacji frontowej budynków w Lucimii i Stefanowie oraz remont pomieszczenia świetlicy wiejskiej w Łagowie.

Powstaną też place zabaw w Lipinach i Grabowie nad Wisła, a także nowa łazienka w świetlicy wiejskiej w Mszadli Starej, która zostanie utworzona z pomieszczenia magazynowego.

Doposażone zostaną świetlice wiejskie w Mszadli Nowej i Zamościu Starym, a także ogrodzone place rekreacyjne w Andrzejowie i Mszadli Nowej. Z kolei w Mszadli Dolnej wyprofilowane zostaną przydrożne rowy. Założony zostanie też monitoring na boisku przy szkole w Łaguszowie i placu zabaw przy bibliotece w Grabowie nad Wisłą.

Listę inwestycji zamyka budowa lub remont oświetlenia ulicznego w kilku miejscowościach na terenie Gminy Przyłęk.

Łącznie na wszystkie prace zostało przeznaczonych 498 tysięcy złotych. W najbliższych miesiącach będą wyłaniani poszczególni wykonawcy tych inwestycji.

WKRÓTCE RUSZAJĄ PRACE NAD UTWORZENIEM KLUBU DZIECIĘCEGO W GMINIE PRZYŁĘK.

Klub Dziecięcy powstanie w budynku po szkole podstawowej w Mszadli Starej i zapewniona będzie w nim opieka dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Już niedługo poznamy wykonawcę modernizacji budynku po szkole podstawowej w Mszadli Starej, w której powstanie Klub Dziecięcy. To pierwsza tego typu placówka na terenie Gminy Przyłęk.

Klub dziecięcy jest jedną z form opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Celem funkcjonowania takiej placówki jest wsparcie rodziców w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Na terenie gminy Przyłęk brakowało do tej pory miejsc dla najmłodszych, nie było bowiem ani jednego żłobka lub przedszkola. Pomysł utworzenia tego typu placówki jest więc wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców. Najmłodszymi będzie się tam opiekować odpowiednio przygotowana kadra.

Aby dostosować budynek po szkole, potrzebny jest gruntowny remont, który ma kosztować łącznie ponad milion złotych. Gmina Przyłęk na ten cel zdobyła bardzo duże dofinansowanie rządowe. Udało się je pozyskać z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i opiewa na kwotę aż 761 tysięcy złotych. Wsparcie pokryje 75 procent kosztów inwestycji.

- Zainteresowanie wśród przedsiębiorstw jest dość duże. Już wkrótce planujemy otwarcie ofert przetargowych. Po wybraniu najkorzystniejszej ruszymy z realizacją inwestycji. W idealnej sytuacji remont rozpocznie się jeszcze w kwietniu – mówi Eugeniusz Andrzej Wolszczak, Wójt Gminy Przyłęk.

Prace mają zakończyć się w wakacje, dzięki czemu Klub Dziecięcy ruszy już od 1 września tego roku.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3