Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Solec nad Wisłą. Zakończyła się budowa boiska w Pawłowicach. Trwają jeszcze prace w Solcu nad Wisłą

Patryk Samborski
Patryk Samborski
W ostatni poniedziałek, 3 sierpnia, odbył się odbiór techniczny boiska w Pawłowicach. Obecni byli od lewej: wójt Marek Szymczyk i Wiesław Radziejowski z firmy "Rad-Bud".
W ostatni poniedziałek, 3 sierpnia, odbył się odbiór techniczny boiska w Pawłowicach. Obecni byli od lewej: wójt Marek Szymczyk i Wiesław Radziejowski z firmy "Rad-Bud". Urząd Gminy w Solcu nad Wisłą
Zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Pawłowicach pod Solcem nad Wisłą. W ostatni poniedziałek dokonany został odbiór techniczny. Jest to część największej tegorocznej inwestycji sportowej w gminie, która pochłonie ostatecznie 905 tysięcy złotych. Trwają jeszcze prace końcowe nad drugim boiskiem w Solcu nad Wisłą. Budowa ma zakończyć się jeszcze przed startem kolejnego roku szkolnego.

Wykonawcą prac budowlanych w obu miejscowościach jest przedsiębiorstwo "Rad-Bud" z Radomia. Łączny koszt inwestycji to nieco ponad 905 tysięcy złotych. Jak podkreślają władze gminy, zależało im na tym, aby oba boiska wybudowała jedna firma. - Projekty są niemal takie same, a Solec nad Wisłą i Pawłowice są od siebie oddalone o zaledwie kilka kilometrów. Dzięki temu, że inwestycją zajmuje się jeden wykonawca, w znaczny sposób udało się obniżyć jej łączny koszt - mówi Marek Szymczyk, wójt Solca nad Wisłą.

Odbiór techniczny boiska w Pawłowicach

W poniedziałek, 3 sierpnia, dokonano odbioru technicznego boiska Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach. - Wykonawca zakończył prace budowlane i porządkowe, komisja nie wniosła uwag co do jakości wykonania. Tym samym obiekt jest już gotowy do użytkowania - dodaje Marek Szymczyk.

Wciąż trwają natomiast prace końcowe przy budowie boiska w Solcu nad Wisłą. Wykonawca zapewnia jednak, że odda je do użytku w terminie, czyli do końca sierpnia. Przypomnijmy, że prace budowlane ruszyły w maju tego roku. Początkowo miały się one rozpocząć pod koniec czerwca, po zakończeniu roku szkolnego, ale ze względu na pandemię władze gminy oraz wykonawca uznali, że wcześniejsze wejście na plac budowy będzie korzystne dla wszystkich.

- To był bardzo dobry pomysł, ponieważ uczniowie praktycznie nie chodzili do szkół. Czerwcowy termin był ustalony przede wszystkim po to, aby im nie przeszkadzać podczas nauki. Wykonawca zapewnia, że prace zakończą się najpóźniej do końca wakacji, jednak obserwując postęp prac, budowa zakończy się przed terminem - mówi Marek Szymczyk, wójt Solca nad Wisłą.

Boiska dla uczniów i mieszkańców

W obu miejscowościach powstające boiska wielofunkcyjne będą miały sztuczną nawierzchnię, w których skład wejdą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, po dwa boiska do koszykówki, korty tenisowy oraz boiska do piłki nożnej. Będą one ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców po godzinach pracy szkół.

- Myślałem o zrealizowaniu tego typu inwestycji już od dawna, ponieważ jakość infrastruktury sportowej w naszej gminie pozostawia wiele do życzenia. Prawdę powiedziawszy praktycznie jej nie ma. Są najwyżej stare boiska trawiaste, ale w zasadzie są to bardziej klepiska, a chcę, aby dzieci z naszej gminy miały takie same szanse na rozwój jak dzieci z innych miejscowości - mówi wójt Solca nad Wisłą.

Duże dofinansowanie zewnętrzne

Gmina Solec nad Wisłą dostała bardzo duże dofinansowanie zewnętrze na tę inwestycję. Pieniądze pochodzą z programu Ministerstwa Sportu "Sportowa Polska". Z kasy rządowej popłynęło na ten cel dokładnie 457 tysięcy 449 złotych. Wsparcie to pokryło około 60 procent kosztów budowy obu boisk. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu gminy.

Program "Sportowa Polska" powstał w celu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej poprzez wsparcie finansowe przeróżnych inwestycji. Dofinansowaniem obejmowane są obiekty ogólnodostępne umożliwiające masowe uprawianie sportu. Program podzielony jest na trzy grupy.

Pierwszą stanowią inwestycje mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, która jednocześnie może służyć lokalnym mieszkańcom do aktywnego spędzania wolnego czasu. Drugą grupą jest poprawa warunków treningowych dla sportowców. Tu wsparcie otrzymują inwestycje dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej. Do trzeciej grupy należą budowy nowej, nieprzyszkolnej, infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania wolnego czasy dla mieszkańców.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie