0 1 połowa

Wisła Kraków

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Wisła Kraków przełamuje serię 3 porażek z rzędu i wywozi z Zabrza komplet punktów! Jedyną bramkę strzelił Michal Frydrych!

• Nikola Kuveljić zmienia Michala Skvarkę.

• Nieudany strzał Alasana Manneha. Sporo brakowało mu do celu.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Mikołaj Biegański interweniuje poza polem karnym. I przerywa groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Yaw Yeboah melduje się na murawie. Schodzi Piotr Starzyński.

• Rafał Janicki wyskoczył za nisko, by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu Erika Janży z rzutu wolnego.

• Norbert Wojtuszek zmienia Krzysztofa Kubicę

• Jan Kliment na spalonym.

• Grzegorz Sandomierski bez trudu broni strzał Dawida Szoty.

• Adrian Gryszkiewicz z żółtą kartką.

• Bartosz Nowak zmienia Piotra Krawczyka

• Matej Hanousek wyjaśnia sytuację po dośrodkowaniu Erika Janży.

• Jan Kliment zmienia Felicio Brown Forbesa.

• Lukas Podolski jest bliżej żółtej kartki niż bramki. Kolejne przewinienie, sędzia przy następnej okazji nie odpuści.

• Ostatnie minuty nie należą do gospodarzy. Nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Mikołaja Biegańskiego.

• Krzysztof Kubica mądrze przerywa akcję Felicio Brown Forbesa. Dodatkowo dał się sfaulować.

• Zupełnie nieudany strzał Mateja Hanouska po zagraniu Michala Skvarki.

• To powinien być remis! Robert Dadok urwał się prawą stroną i wrzuca w pole karne na bliższy słupek, skąd z bliska pudłuje Lukas Podolski!

• Goście idą za ciosem. Grzegorz Sandomierski zdołał obronić strzał Michala Skvarki.

• Druga odsłona idealnie zaczyna się dla zawodników Adriana Guli!

Nie po stałym fragmencie, a z "gry" Czech wpisuje się na listę strzelców! Akcję skrzydłem przeprowadził Piotr Starzyński, którego zagranie nie znajduje adresata, a odbita trafia przed "szesnastkę" do Michala Frydrycha. Ten uderza i piłka - po rykoszecie od Adriana Gryszkiewicza - wpada do siatki!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM MICHAL FRYDRYCH!!!

• I jeszcze jeden rzut rożny dla gości po dośrodkowaniu Michala Skvarki.

• Adrian Gryszkiewicz blokuje dośrodkowanie Piotra Starzyńskiego. Rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Dawid Szot zmienia Serafina Szotę.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega przerwa w meczu Górnik - Wisła Kraków w ramach 11. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Czy którejś ze stron uda się zgarnąć komplet punktów?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków.

• Po chwili Jesus Jimenez uderza z pola karnego na wiwat.

• Mikołaj Biegański paruje piłkę do boku po uderzeniu Krzysztofa Kubicy z pola karnego! Piłka leciała w lewy dolny róg i mimo że skozłowała tuż przed bramkarzem, to ten zdołał skutecznie interweniować!

• Skończyło się na strachu.

Wisła miała rzut rożny, z którym poradzili sobie gospodarze. Podobnie było z poprawką w wykonaniu Michala Skvarki.

• Mateusz Młyński ucierpiał w starciu z Erikiem Janżą. Nie podnosi się z murawy i sędzia przerywa na moment spotkanie.

• Jesus Jimenez wpisze się dzisiaj na listę strzelców?

• Zablokowany strzał Lukasa Podolskiego po dośrodkowaniu Erika Janży z narożnika.

• Mikołaj Biegański spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Alasana Manneha.

• I jeszcze raz młodzieżowiec Górnika. Dopada do odbitej piłki, ale strzał był daleki od ideału.

• Nie szło lewą stroną i środkiem, to piłkarze Jana Urbana zaatakowali prawą flanką. Dośrodkowanie Roberta Dadoka nie znalazło adresata.

• A teraz okazję miał Jesus Jimenez. Strzał Hiszpana został jednak zablokowany.

• Lukas Podolski nie zdołał oddać strzału z pola karnego. W walce o piłkę... faulował.

• Płaski strzał Piotra Krawczyka z dystansu mija bramkę Mikołaja Biegańskiego.

• Po chwili składna akcja Górnika. W kulminacyjnym momencie brakowało ostatniego, dokładnego podania w polu karnym.

• Lukas Podolski w roli skrzydłowego. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Erik Janża w roli głównej. Najpierw z jego dośrodkowaniem radzą sobie goście, a "poprawka" była nieudana.

• 200. mecz Grzegorza Sandomierskiego w Ekstraklasie

• Kapitalną okazję nie wykorzystana "Biała Gwiazda". Po dośrodkowaniu Michala Skvarki z rzutu rożnego Alan Uryga wyskakuje najwyżej w "szesnastce", ale główkuje minimalnie obok lewego słupka! Pomylił się nieznacznie!

• Za mocne zagranie do Felicio Brown Forbesa. Piłkę spokojnie łapie Grzegorz Sandomierski.

• To mogła być bramka dla Górnka! Rafał Janicki uderza z linii 16. metra tuż nad poprzeczką!

• Wiślacy wywalczyli rzut wolny. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Michala Skvarki.

• Spóźnione wejście Lukasa Podolskiego - ostro potraktował Serafina Szotę. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać po kartkę.

• Podanie Alasana Manneha nie znajduje adresata w okolicach pola karnego Wisły.

• Środkiem z akcją ruszyli goście. Została ona przerwana faulem na Felicio Brown Forbesie.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Kapitanami są defensorzy - Przemysław Wiśniewski i Maciej Sadlok.

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po raz pierwszy w tym sezonie na boisko wybiegnie Alan Uryga. Wychowanek Wisły wyleczył kontuzję i przed nim ciężkie zadanie - powstrzymać Lukasa Podolskiego i spółkę.

• W poprzednim sezonie oba bezpośrednie starcia zakończyły się bezbramkowym remisem. Taki wynik raczej nie urządza żadnej ze stron.

• Z kolei "Biała Gwiazda", która rozegrała w lidze komplet spotkań, zgromadziła 13. lokatę. W trzech ostatnich meczach z rzędu chodziła z boiska pokonana przez Lecha (0:5), Pogoń (0:1) i Piasta (0:1).

Z pięciu delegacji zawodnicy Adriana Guli przywieźli zaledwie 4 "oczka". Jak będzie dzisiaj?

• Skład Wisły Kraków

Rezerwowi: Paweł Kieszek - Krystian Wachowiak, Adi Mehremić, Dor Hugi, Jan Kliment, Hubert Sobol, Nikola Kuveljić, Yaw Yeboah, Dawid Szot.

• Po rozegranych 9 spotkaniach w lidze zabrzanie plasują się na 9. miejscu z dorobkiem 13 13 punktów. Przed przerwą reprezentacyjną piłkarze Jana Urbana ograli Wisłę Płock (4:2). Ostatnie 5 spotkań przed własną publicznością przyniosły 9 punktów (3 zwycięstwa, w tym 2 z rzędu) i 2 porażki.

• Skład Górnika Zabrze

Rezerwowi: Daniel Bielica - Mateusz Cholewiak, Norbert Wojtuszek, Dariusz Pawłowski, Bartosz Nowak, Vamara Sanogo, Jean Mvondo, Jakub Szymański.

• ... a na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po przerwie reprezentacyjnej sobotni maraton z Ekstraklasą nie zwalnia tempa. 25 minut dzieli nas do trzeciego (i przedostatniego) starcia 11. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...