Grad goli w Pucharze Polski

/WŁ/
Fragment meczu Orzeł - Oskar
Fragment meczu Orzeł - Oskar A. Nitzki
30 bramek w czterech meczach padło w meczach piłkarskiego Zyko Dróg Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Najwięcej goli - 12 strzelono w meczu Błotnicy Starej z Mazowszem Grójec.

KS Jastrząb - Orzeł Wierzbica 0:8 (0:4), P. Jarząbek i Michalski po 2, I. Jarząbek, Śliwiński, Bursa i Ziętek po 1.
Orzeł: B. Stąpór - K. Molga, Wachowicz, M. Molga, P. Jarząbek (46 Zieliński) - Michalski (70 Kosela), Tuzimek, I. Jarząbek, Bursa (70 Orzechowski), Szyszka, Ziętek (65 Śliwiński).
Już w 3 min. czwartoligowcy Orzeł objął prowadzenie. Na strzał z 35 m. zdecydował się Patryk Jarząbek i bramkarz gospodarzy sam sobie wrzucił piłkę do siatki. Trzecia bramka także obciąża konto bramkarza miejscowych. Patryk Jarząbek uderzył futbolówkę z rzutu wolnego z 30 m. Bramkarz nie opanował piłki i nadbiegający Igor Jarząbek skierował futbolówkę do siatki. W sumie skończyło się na ośmiu golach.

MKS Kozienice - Energia Kozienice 0:3 (0:2), Kupiec 33, Kołodziejczyk 42, M. Matysiak 75.
MKS: Kowalczyk - Chołuj (87 Różański), Karski, Kołder, Kryczka, Równicki - Tuszyński (57 Kuźmiński), Zaborowski, Żak, Kil (82 Hołuń), Gaworek.
Energia: Piaseczny - Szary (65 M. Matysiak), Kupiec (46 Woźniak), Sikorski, Strąg - Stanisławski, Kalinka, Majewski, Zawadzki, Kołodziejczyk (46 Wójcik) - Ciupiński (65 Bronisz).
Bez niespodzianki w derbach Kozienic. MKS, który gra w radomskiej klasie A, utrzymywał bezbramkowy remis tylko do 33 minuty, kiedy bramkarza Kamila Kowalczyka pokonał Wojciech Kupiec. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Eugeniusz Kołodziejczyk. Wynik meczu ustalił rezerwowy Mateusz Matysiak.

Orzeł Gielniów - Oskar Przysucha 1:7 (0:5), Książek 1, 25, 35, Gromski 15, J. Sapieja 26, P. Gil 65, Obuch 87 dla Oskara.
Oskar: Stańczyk - D. Siwek, Moskwa (46 Obuch), Jaworski, Gromski - Suder, Płuciennik (46 Maciejczak), K. Siwek, J. Sapieja (70 M. Gil) - Najdzik (46 P. Gil), Książek.
Bardzo szybko rozwiązał się worek z golami. Już w 1 min. Bartosz Książek pokonał bramkarza Orła. Ten sam zawodnik pozyskany z Broni Radom w pierwszej połowie zdobył jeszcze dwie bramki. Skończyło się na siedmiu golach, a mogło ich paść dwa razy tyle.

KS Błotnica Stara - Mazowsze Grójec 1:10 (0:4), Mińkowski 6, 37, 44, 76, Dąbrowski 9, Pełka 53, 72, 78, Złoch 66, 82 z karnego dla Mazowsza.
Mazowsze: Strzyga - Kalinowski (46 Mazur), Mortka (46 Wiatrak), Dusiński, Mazurkiewicz (46 Zieliński) - Grodzki, Zięba, Stolarek (46 Złoch), Pełka - Dąbrowski, Mińkowski.
Nie mieli litości dla zespołu ze Błotnicy Starej, piłkarze czwartoligowego Mazowsza Grójec. Już po 9 minutach było 2:o dla grójczan. Dobrą skutecznością popisał się Igor Mińkowski, który zdobył cztery bramki. Trzy dołożył Bartosz Pełka. Obaj są młodzieżowcami.

Szydłowianka Szydłowiec awansowała bez gry, bo Ruszcovia Borkowice oddała mecz walkowerem.
Losowanie par drugiej rundy Pucharu Polski odbędzie się w czwartek w siedzibie Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Druga runda rozegrana zostanie 11 września.