Grała radomska Tymex Liga okręgowa. Zmiana w czołówce. Sprawdź wyniki 13. kolejki, rozgranej 5 i 6 listopada. Zobacz tabelę

Marcin Ziółkowski
Proch Pionki wygrał wyjazdowy mecz z Królewskimi Jedlnia aż 5:0. Na zdjęci pomeczowa radość piłkarzy Prochu po pewnej wygranej z Królewskimi.Na kolejnych zdjęciach zobaczcie co się działo w tej kolejce na boiskach Tymex Ligi Okręgowej Facebook Proch Pionki
W weekend 5-6 listopada rozgrywana była 13. kolejka radomskiej Tymex Ligi okręgowej. W sobotę rozegrano dwa spotkania, w obu wygrali gospodarze. Pozostałe mecz rozegrano w niedzielę. 13.kolejka przyniosła ważną zmianę - na trzecie miejsce awansowała Szydłowianka. Zobaczcie wyniki i tabelę.

Grała Tymex Liga okręgowa. Sprawdź wyniki 13. kolejki.

W dwóch sobotnich spotkaniach Tymex Ligi okręgowej wygrywali gospodarze. W pierwszym meczu Orzeł Wierzbica pokonał u siebie Mazowsze Grójec 3:1 i umocnił się na pozycji wicelidera okręgówki. W drugim spotkaniu Szydłowianka wygrała u siebie z KS Warką 1:0. Gospodarze tym samym wyprzedzili gości w tabeli i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Pozostałe spotkania 13. serii spotkań w Tymex lidze okręgowej zostały rozegrane w niedzielę. Swoje mecze wygrał Proch Pionki, Pilica Nowe Miasto nad Pilicą, Jodła Jedlnia-Letnisko, Centrum Radom i rezerwy Radomiaka. Remisem zakończyło się spotkanie SKS-u Potworów z KS Błotnicą Starą.

Wyniki 13. kolejki Tymex Ligi okręgowej:

Orzeł Wierzbica - Mazowsze Grójec 3:1 (3:0)
Bramki Jaworski 2, Dziurzyński - Kierszniewski
Orzeł: Przytuła- Więczasek, I.Jarząbek, P.Ankurowski, B.Ankurowski - Rogala, Warda - Jaworski, Dziurzyński, Woźniak - Gołda.
Bardzo dobry mecz Orła Wierzbica. Już do przerwy było 3:0. Potem gospodarze grali nieco spokojniej i w drugiej połowie stracili nawet bramkę. Goście okupili ten mecz z kontuzjami dwóch podstawowych zawodników.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Warka 1:0 (0:0)
Bramka: Duda 52
Bardzo cenne zwycięstwo odniosła Szydłowianka na własnym stadionie. Pierwsza połowa bardzo słaba. Drugą część spotkania rewelacyjnie rozpoczyna Szydłowianka. W 52 minucie Maciej Szczepanik dograł piłkę do boku do Cezarego Zielińskiego, a ten w pełnym biegu posłał ją w pole karne. Z prawej strony akcję zamknął Kamil Czarnecki, który zagrał piłkę przed bramkę, a tam dużym sprytem i przytomnością popisał się Michał Duda i wpakował piłkę do siatki rywali. W 55 minucie czerwoną kartkę dostał Kamil Czarnecki i Szydłowianka do końca meczu grała już w 10. Warka była groźna ale rewelacyjnie bronił Mikołaj Drej.

Oto jak Michał Duda zdobył gola dla Szydłowianki

Zobaczcie radość piłkarzy Szydłowianki po zwycięstwie

Królewscy Jedlnia - Proch Pionki 0:5
Bramki Michał Gromski 21, Mateusz Kołodziej 34, Mateusz Szczepański 54 i 63, Jakub Drab 75
Królewscy: Mazurek - Kruk, Mąkosa, Warchoł, Gryczka (77 Kędzior), Klimkowski (46 Banaszek), Gębczyk (68 Dąbrowski), Siek, Sałek, Wąsik (46 Rolnik), Glushko (73 Skalski).
Proch: Wójcik - Gromski, Iwanowski, Michalski, Kołodziej, Abaa, Szewczyk, Kubryn (59 Strzelecki), Bojek, Więcek (59 Janiszewski), Szczepański.
Po pięciu meczach bez strzelonej bramki przełamał się Mateusz Szczepański. Kapitan zdobył swoje gole numer 161 oraz 162 dla klubu.

SKS Potworów - KS Błotnica Stara 1:1

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Gracja Tczów 5:2
Bramki Kosowski 88, Hebda 90 dla Gracji
Gracja: Wargacki - Woźniak (Gleguła Ł. 63), Korcz, Szczepański, Jeżmański, Kosowski, Ogonowski (Stawczyk 74), Gleguła J., Starzyk (Chmurzyński 78), Kopeć, Hebda.

Gryf Policzna - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:3

Młodzik 18 Radom - Centrum Radom 0:3
Bramki Warych, Więcaszek 2
Młodzik: S. Korcz - M. Lasota, D. Kalita, M.Molga, J. Szydło D.Leśniewski, K.Pionka, A.Mąkosa, R.Jopek, J. Sambor, H. Grzmiel
Centrum: Rzeszot - Wiatrak, Warych, Gutkowski, Grylak, Jedynak, Strzelecki, Paliwoda, Więcaszek, Zakrzewski, Nowosielski

Powiślanka Lipsko - Radomiak II Radom 0:1
Powiślanka: Wilk - Szczerba, Bzikot, Cieciura, Król, Mikołajek, Spychaj, Bajor, Plesz, Pacek, Brociek
Radomiak II: Procki - Grotek, Gajger, K. Kucharski, Markiewicz, Snopczyński, Zbyszyński, Filipowicz, Ziółek, Kolasa, J.Kucharski