Grójeccy licealiści na Erasmusie w Londynie. Dyskutowali o...

  Grójeccy licealiści na Erasmusie w Londynie. Dyskutowali o źródłach energii

  Izabela Kozakiewicz

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Licealiści z Grójca dyskutowali o ekologicznych źródłach energii. Poznawali rozwiązania stosowane w innych krajach.

  Licealiści z Grójca dyskutowali o ekologicznych źródłach energii. Poznawali rozwiązania stosowane w innych krajach. ©LO Grójec

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Piotra Skargi w Grójcu uczestniczą w programie europejskim Erasmus+ 2010 - 2019. Wspólnie z rówieśnikami z innych krajów realizują projekt Alternative Energy and Energy Storage” (Alternatywna Energia oraz Składowanie Energii). Niedawno tematem zajmowali się podczas wyjazdu do Londynu.
  Licealiści z Grójca dyskutowali o ekologicznych źródłach energii. Poznawali rozwiązania stosowane w innych krajach.

  Licealiści z Grójca dyskutowali o ekologicznych źródłach energii. Poznawali rozwiązania stosowane w innych krajach. ©LO Grójec


  W Londynie uczestnicy programu Erasmusa+ 2010 - 2019 spotkali się już po raz trzeci. Wcześniej podobne spotkania odbywały się w Polsce i Danii.

  Warsztaty z ekologii  Licealiści z Grójca temat alternatywnych źródeł energii w stolicy Wielkiej Brytanii zgłębiali wspólnie z gospodarzami, ale też rówieśnikami z Danii i Grecji.

  Tematem wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii były alternatywne sposoby pozyskiwania energii, składowania jej oraz wpływ elektrowni cieplnych na środowisko, głównie zanieczyszczeń powietrza oraz emisji CO2.

  Uczestnicy projektu przygotowali prezentacje dotyczące produkcji energii w swoich krajach, poznali alternatywne oraz ekologiczne sposoby jej produkcji oraz uczestniczyli w wykładach i warsztatach dotyczących najnowszych rozwiązań w produkcji baterii oraz ich przyszłego wykorzystania.

  Nowe możliwości  Wyjazd i zajęcia, w których uczestniczyli licealiści pozwoliły im poznać rozwiązania stosowane między innymi w innych krajach. Poszerzyli swoją wiedzę na ten nurtujący cały świat temat. Ale korzyści z udziału w europejskim programie jest znacznie więcej. Zagraniczne wyjazdy to świetna okazja do szlifowania języka. To też sposób na poznawanie kultury, historii i tradycji innych narodów.

  - Projekt nauczył mnie o alternatywnych sposobach pozyskiwania energii oraz jej składowania. Jednak, moim zdaniem głównym atutem wyjazdu jest przede wszystkim poszerzenie swoich umiejętności językowych, poznanie wielu wspaniałych ludzi oraz możliwość zetknięcia się z innymi kulturami - mówił Jakub Dworakowski z liceum w Grójcu.

  Licealiści mieszkali u londyńskich rodzin. Niektórzy odnowili stare znajomości, a inni poznali nowe osoby, z którymi bardzo się zgrali. Kilka dni spędzonych w Londyn i pozwoliło poznać zwyczaje i codzienne życie londyńczyków.

  - Przyznaję, że zaoferowane nam szkolenia i atrakcje były bardzo, ale to bardzo dobre. Dzięki temu, że w nich uczestniczyłem nauczyłem się więcej o odnawialnych źródłach energii i co nieco o kulturze angielskiej. Chciałbym podziękować mojemu hostowi Christopherowi i jego całej rodzinie za poświęcony mi czas i pracę jaką włożyli, abym czuł się jak w domu podczas wizyty - mówił Wojciech Pietrzak.

  Poznawali Londyn  Podczas wyjazdu na Wyspy młodzież miała też czas na zwiedzanie Londynu i jego największych atrakcji turystycznych. Licealiści zobaczyli między innymi Big Bena, London Eye czy Pałac Buckingham.

  Ale podczas swojej wizyty w Londynie odwiedzili też uniwersytety Cavendish Laboratory w Cambridge, University College London (UCL) i Imperial College w Londynie. Tam podczas spotkań z naukowcami dowiedzieli się między innymi jak przebiega proces produkcji czy dystrybucji energii, oraz poznaliśmy rodzaje budowy i sposoby działania baterii.
  Jorrgus w radomskim Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: „Zimna Wojna” – trzy nominacje do Oscara

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>