Gryf Policzna dał przykład innym i zwrócił pieniądze

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Dariusz Kęska i Gryf Policzna
Dariusz Kęska i Gryf Policzna Włodzimierz Łyżwa
Gryf Policzna jako pierwszy klub w regionie pokazał co to jest fair play. Klub przedłużył za darmo wypożyczenie trzech piłkarzy do KP Stanisławice. Czy kolejne kluby pójdą tym torem?

Przypomnijmy, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę mówiącą o tym, że będą wracane pieniądze za zimowe transfery czasowe. Chodzi o to, że kluby poniosły spore koszty za wypozyczenia graczy, którzy jesienią z powodu pandemii nie mogli zagrać nawet minuty, a w czerwcu musieliby wracać do macierzystego klubu. Związek zwraca pieniądze za opłaty rejestracyjne, ale nie może ingerować w umowy między klubami.

- Dochodzą do nas informacje, że w kilku klubach były płatne czasowe transfery i te pieniądze przepadły. To jest co prawda ryzyko jak w biznesie, nikt nie mógł przewidzieć jak sytuacja się potoczy, ale my apelujemy, aby kluby zachowywały się fair w stosunku do siebie - mówi prezes radomskiej delegatury MZPN, Sławomir Pietrzyk.

Gryf Policzna, zespół z klasy okęgowej jako pierwszy pokazał co to znaczy postawa fair play.

- Zimą wypożyczyliśmy trzech zawodników o KP Stanisławice. Wrócili do nas, ale ponieważ ten klub chce ich jeszcze jesienią wypożyczyć my oddamy ich za darmo. Branie pieniędzy dwa razy zato samo, byłoby po prostu nie uczciwe. Chcemy też pokazać, że kluby muszą sobie pomagać i mam nadzieję, że naszym tropem pójdą kolejne - powiedział nam Dariusz Kęska, trener Gryfu Policzna.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami

[HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie