Halowe mistrzostwa Polski w Toruniu. Dwa medale lekkoatletów Optimy Radom

Włodzimierz Łyżwa
Dawid Krzemiński mistrz Polski w trójskoku dla lat 23.
Dawid Krzemiński mistrz Polski w trójskoku dla lat 23. facebook
W Toruniu rozgrywane są halowe mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Mistrzostwa rozgrywane są także w kategorii młodzieżowej do lat 23. Reprezentanci Optimy Radom w pierwszym dniu mistrzostw zdobyli dwa medale w kategorii do lat 23.

Mistrzem Polski do lat 23 w trójskoku został Dawid Krzemiński. Do brązowego medali w rywalizacji seniorów zabrakło podopiecznemu trenera Artura Błasińskiego zaledwie ... 5 centymetrów. Do ostatniej szóstej kolejki Dawid Krzemiński z wynikiem 15.34 metra zajmował trzecie miejsce. W ostatniej szóstej kolejce, Dawid stracił brązowy medal na rzecz Filipa Sachy z AZS AWF Kraków, który skoczył 15.39 metra.

W biegu na 400 metrów do lat 23 srebrny medal zdobył Gabriel Mikołajewski.
W biegu na 400 metrów kobiet do finału nie zakwalifikowała się Natalia Wosztyl, a w kategorii młodzieżowej zajęła czwarte miejsce.

W niedzielę, drugi i ostatni dzień mistrzostw i kilka medalowych szans przed reprezentantami Optimy Radom.