Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Hipokrates 2022. Szpital powiatowy w Kozienicach zdobył ważny certyfikat i prestiżowe tytuły. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Tytuły w plebiscycie Hipokrates 2022 odebrali Maria Ewa Wiśniewska, Roman Wysocki i Aleksei Derabin.
Tytuły w plebiscycie Hipokrates 2022 odebrali Maria Ewa Wiśniewska, Roman Wysocki i Aleksei Derabin. SP ZZOZ Kozienice
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Kozienice zdobył ostatnio ważne certyfikaty i wyróżnienia. To tytuły: Szpital Roku w plebiscycie Hipokrates 2022, certyfikat „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent” oraz „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022”.

Certyfikat i prestiżowe tytuły dla szpitala powiatowego w Kozienicach

W mazowieckim etapie Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 kozienicka placówka zdobyła II miejsce na Mazowszu w kategorii Szpital Roku. Nagrodą, oprócz promocji szpitala, jest voucher na kampanię reklamową.

W tym samym plebiscycie tytuły zdobyli też pracownicy szpitala w Kozienicach. Maria Ewa Wiśniewska, pielęgniarka koordynująca Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została najlepszą pielęgniarką w powiecie kozienickim, a ratownik medyczny Aleksei Derabin zajął III miejsce wśród ratowników w Województwie Mazowieckim.

Ponadto Rada Ekspertów programu „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent”, w imieniu Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali oraz partnerów programu, przyznała dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Kozienice certyfikat „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent”. Certyfikat ten kozienicka placówka otrzymała jako jedyny szpital powiatowy na Mazowszu oraz jako jeden z pięciu szpitali powiatowych w kraju.

Certyfikat „Bezpieczny szpital, to bezpieczny pacjent” potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość zapewnienia pacjentom najbezpieczniejszej opieki.

Kolejnym osiągnięciem, kozienickiego szpitala, jest uzyskanie prestiżowego tytułu „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022”, przyznanego na podstawie decyzji Kapituły Programu „SYMBOL 2022”. Organizatorzy wchodzący w skład Kapituły Programu „SYMBOL 2022”: PubliCity Media Group, wydawca Monitora Biznesu, Monitora Rynkowego oraz serwisu Monitor Rynkowy potwierdzili przestrzeganie przez placówkę wszelkich standardów w celu utrzymania świadczeń medycznych na jak najwyższym poziomie jakości.

Dzięki udziałowi w programie „SYMBOL 2022” kozienicki szpital będzie rozpoznawalny w Polsce, będzie miał również możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, budowania dobrych relacji.

Laureatów w Programie „Symbol” wyłania Kapituła Symbolu. Jest to grono specjalistów między innymi Monitora Rynkowego (dodatku do Gazety Prawnej), Pulsu Biznesu oraz Monitora Biznesu (dodatku do Rzeczpospolitej), a także innych ekspertów w swoich dziedzinach. Ich ogromna świadomość rynku oraz doświadczenie biznesowe i medialne sprawiają, że Symbol plasuje się wśród najbardziej prestiżowych nagród w Polsce. Program Symbol realizowany jest już od dwunastu lat. Co roku nagradzane są najlepsze samorządy, spółki komunalne, spółdzielnie, szpitale, firmy i przedsiębiorstwa. Po prostu ci, których działania charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami zewnętrznymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko przyświeca im szeroko pojęte dobro mieszkańców. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Patentowego RP, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Konferencje Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

To wyjątkowe wyróżnienie dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Kozienice i dla wszystkich jego pracowników.

Nie możemy również zapominać, że od 2006 roku kozienicki szpital posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO PN-EN 9001. Od 2021 roku jest to Certyfikat ISO PN-EN 9001:2015 w zakresie: leczenie szpitalne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, transport sanitarny, ratownictwo medyczne, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, podstawowa opieka zdrowotna, profilaktyka i promocja zdrowia, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, który jest ważny do 10 października 2024 roku. Firma TUV NORD Polska Sp. z o. o. w Katowicach, która przeprowadza Audity Recertyfikacyjne oraz Nadzoru stwierdziła, że świadczenia medyczne realizowane przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Kozienice są na wysokim poziomie, a tym samym spełniają wszystkie wymagania normy ISO PN-EN 9001:2015.

Ponadto Laboratorium Analityczne Centralne kozienickiej placówki przez ostatnie lata z powodzeniem uzyskuje świadectwa uczestnictwa w Ogólnopolskim Międzylaboratoryjnym Systemie Jakości Badań organizowanym przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w zakresie chemii klinicznej i Ogólnopolskim Sprawdzianie Wiarygodności Badań w Mikrobiologii POLMIKRO. Również w tym roku szpital otrzymał informację, że na podstawie przeprowadzenia czterech edycji programu zewnętrznej oceny w zakresie Chemii Klinicznej do końca grudnia tego roku szpital uzyska Świadectwo uczestnictwa, uprawniające placówkę do ubiegania się o pozyskanie dodatkowo 1 procenta środków finansowych od wysokości wynegocjowanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Certyfikowany system jakości daje wiele korzyści, gwarantuje między innymi wysoki poziom świadczonych usług, przewagę nad konkurencją, uporządkowaną strukturę organizacyjną, ciągłe doskonalenie zarządzania firmą. Dodatkowo uzyskiwanie certyfikatów, świadectw, tytułów poprawia reputację firmy, pozwala na wypromowanie jej działalności. Przykładowo posiadanie certyfikatu systemu zarządzania jakością wg ISO 9001 w branży medycznej ma wpływ na podpisywanie umów z dostawcami, a przede wszystkim na proces kontraktowania usług przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a co za tym idzie, na konkretne korzyści dla danej placówki.

Wdrożenie i certyfikacja na zgodność z międzynarodowymi standardami ISO jest uwieńczeniem wysiłku wszystkich pracowników Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Kozienice i potwierdzeniem, że placówka stosuje najlepsze dostępne praktyki zarządzania. W obecnym świecie promowanie działalności danej firmy jest podstawowym elementem nowoczesnego zarządzania.

- Uczestniczenie w konkursach, plebiscytach i otrzymywanie szeregu wyróżnień jest również promocją placówki. Dzięki temu, że z powodzeniem uczestniczymy w wielu konkursach, plebiscytach uzyskując szereg wyróżnień w formie certyfikatów, świadectw, tytułów: jesteśmy rozpoznawalni w całym kraju, lepiej postrzegani na rynku świadczeń zdrowotnych, możemy ubiegać się o lepsze finansowanie świadczeń zdrowotnych. Łatwiej jest nam prowadzić negocjacje, rozmowy z instytucjami zewnętrznymi w celu rozwoju naszej placówki. Jesteśmy dumni z otrzymanych certyfikatów, świadectw, tytułów. Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie i włożoną pracę. Przedstawiciele firm zewnętrznych, którzy nas certyfikują czy też oceniają w konkursach oraz plebiscytach, gratulują nam osiągnięć, twierdząc, że spokojnie można naszą placówkę zaliczyć do grona najlepszych szpitali w Polsce

- stwierdził Roman Wysocki, dyrektor szpitala w Kozienicach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie