Hit klasy A. Polonia Iłża o awans gra z Gracją Tczów

Sylwester Szymczak
W środę rozgrywana jest zaległa kolejka w Campeon.pl Klasie A. W najciekawszym meczu, wicelider Polonia Iłża podejmował Grację Tczów - lidera rozgrywek. Po wygranej iłżan obie ekipy zmieniły się miejscami w tabeli.

Polonia Iłża - Gracja Tczów 3:1 (0:0)
Bramka: Piotr Kolecki 61, Kaczmarczyk 81, Kutera 90+2- Damian Szczepański 52
Polonia: Jabłoński - Godzisz, Kolecki, Wątorski, Cheda, Kaczmarczyk, Niewczas, Wojtyniak, Prokopczyk, Kopciał, Turczyk.
Gracja: Tarwacki - Oleksik, Węglicki, Gleguła (72 Jeżmański), Szczepański, Kosowski (65 Woźniak), Kopeć, Stawczyk, Rębiś, Hebda, Chmielnicki.

Pierwsze pół godziny bardzo zacięte i nerwowe z obu stron. Sporo fauli, dużo pracy miał sędzia. Sytuacji bramkowych jednak nie było i pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym remisem.
Druga połowa znakomicie zaczęła się dla gości. Damian Szczepański dostał dobre prostopadłe podanie, ubiegł obrońców i strzałem po ziemi dał prowadzenie Gracji. W 59 minucie powinno być 0:2. Po dośrodkowaniu, Łukasz Hebda z pięciu metrów trafił wprost w bramkarza, a po dobitce piłka przeszła nad poprzeczką. Ta sytuacja szybko się zemściła. Po rozegraniu rzutu wolnego, Piotr Kolecki głową zdobył bramkę.
W 70 minucie Stawczyk uderzał w sytuacji sam na sam z ostrego kąta, ale minimalnie spudłował.
W 81 minucie Łukasz Kaczmarczyk huknął z dystansu, bramkarz Gracji nie sięgnął piłki i było 2:1 dla gospodarzy. Ozdobą meczu był jednak gol w doliczonym czasie. Kaczmarczyk ponownie z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i dobił ją Michał Kutera dobił.
Jesienią Gracja wygrała 2:1, więc Polonia po wygranej została nowym liderem.