Horti - Tech w Kielcach w środę i czwartek. Nowoczesne...

  Horti - Tech w Kielcach w środę i czwartek. Nowoczesne maszyny, nawozy i mnóstwo najnowszej wiedzy

  Marzena Ślusarz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tak było podczas trzeciej edycji Horti - Tech w Kielcach
  1/26
  przejdź do galerii

  Tak było podczas trzeciej edycji Horti - Tech w Kielcach

  IV edycja Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech oraz Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej wraz konferencją FruitPRO łączą swe siły. Wydarzenie dla producentów owoców i warzyw trwa w środę i czwartek, 13 i 14 lutego w Targach Kielce.
  Po raz czwarty w Targach Kielce odbędą się Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH. W środę i czwartek, 13-14 lutego, w jednym miejscu i czasie spotkają się polscy i zagraniczni producenci sprzętu sadowniczego i warzywniczego oraz właściciele sadów i gospodarstw warzywniczych. Nie zabraknie nie tylko najnowszych maszyn, ale także świeżej wiedzy o branży.

  CZYTAJ TAKŻE: "Rolnik szuka żony" na targach Horti - Tech w Kielcach. Będzie można się zgłosić do programu!

  W tym roku Targi Kielce oraz współorganizator targów - Leaf Media postanowili połączyć cenione w branży sadowniczej wydarzenia.
  Do współpracy zaproszono organizatorów Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej wraz z uznaną w branży sadowniczej konferencją FruitPRO, którą przygotowuje firma BASF Polska i Samodzielny Zakład Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

  Tym sposobem, ofertę ponad 100 firm zgromadzonych na kieleckiej wystawie w edycji 2019 może zobaczyć jeszcze więcej osób i jednocześnie skorzystać z wiedzy światowych ekspertów, którzy przyjadą do Kielc.

  - W 2019 roku, za sprawą kolejnych cennych partnerów, rozszerzamy tematykę targów HORTI-TECH o zagadnienia handlu owocami i warzywami, skupimy się również na współpracy ze szkołami branżowymi i międzynarodowymi organizacjami targowymi – mówi Monika Witek, manager Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Targach Kielce.
  Wszystko do polskich sadów podczas targów HORTI-TECH

  Maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw – to i wiele innych produktów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarstw można będzie zobaczyć w Targach Kielce. Wśród wystawców tak jak w poprzednich edycjach, pojawiają się tak znane marki jak między innymi: Korbanek, Orsi, Syngenta, AR Chmielewscy, Bury, Yara, Agrola, KMK Agro, Lisicki, Polsad i wiele innych.


  Konferencja warzywnicza

  Konferencja towarzysząca targom HORTI-TECH i dotycząca produkcji warzyw i zaopatrzenia sieci handlowych odbędzie się w czwartek, 14 lutego. Uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi jaka jest specyfika dostaw i wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów w supermarketach. Eksperci przedstawią innowacyjne technologie po zbiorze, wydłużające trwałość i poprawiające bezpieczeństwo warzyw. Mowa będzie również o nowoczesnej ochronie roślin, ich zaopatrzeniu w wapń i bor w dobie problemów z dostępnością wody. Przedstawione zostaną nowości odmianowe.

  Wiedza i doradztwo

  Podczas targów HORTI-TECH nie zabraknie między innymi: przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Własną konferencję w środę, 13 lutego, organizuje Świętokrzyski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a będzie ona dotyczyć działalności krajowych instytucji rolniczych, jako istotnego wsparcia dla polskiego sadownictwa. Jak zwykle na stoisku ARiMR będzie można będzie liczyć także na specjalistyczne konsultacje.
  CZYTAJ TAKŻE: Horti - Tech w Kielcach. Konferencja agencji restrukturyzacji o doradztwie i kierunkach rozwoju

  Będzie można skorzystać z doradztwa pracowników z przedsiębiorstwa PRoInvest z Sandomierza, które zwyciężyło w akcji Echa Dnia Firma Przyjazna Rolnikowi 2018.

  Konferencja FruitPRO w Targach Kielce

  Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się konferencja sadownicza FruitPRO, podczas której zorganizowano, między innymi, panel wykładów wygłaszanych przez przedstawicieli świata nauki i doradców sadowniczych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wstęp na nią jest wolny. Konferencja, która trwa przez dwa dni targowe, 13-14 lutego, będzie poświęcona ważnym zagadnieniom sytuacji na rynkach zbytu, tematyce szczególnie ważnej w obecnych latach. Tematy, które pojawią się podczas dwudniowego spotkania zainteresowanych branżą oscylują wokół polskich i zagranicznych rynków zbytu jabłek.

  Mowa będzie o aktualnych zapasach jabłek w Europie i na świecie, kierunkach eksportu/importu oraz trendach w sprzedaży. Eksperci z Indii i Chin wypowiedzą się jak naprawdę wyglądają tamtejsze rynki jabłek i kto ma szanse wygrać w wyścigu o azjatyckie kontrakty. Specjaliści poruszą tematykę jabłek w supermarketach, najnowszych trendów w ochronie sadów. „Międzynarodowy panel dyskusyjny – rynki dla polskich jabłek” to także propozycja konferencji FruitPro w Targach Kielce w roku 2019.


  Wydarzenie trwa w środę od 9 do 17 i w czwartek od 9 do 16. Wstęp wolny po rejestracji na nf, bez rejestracji - 10 złotych, ulgowy-5.


  ZOBACZ TAKŻE: Łatwiej o pomoc na przetwórstwo. Są daty wniosków o dopłaty bezpośrednie - konferencja ARIMR w Kielcach


  ZOBACZ TAKŻE: Łatwiej o pomoc na przetwórstwo. Są daty wniosków o dopłaty bezpośrednie - konferencja ARIMR w Kielcach
  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA. SPRAWDŹ, ZA CO DOSTANIESZ KARĘ


  PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆ  Gdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?  Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Do kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka? [5.02]
  Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!  NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo