Hydrotruck Radom wygrał w Toruniu z Twardymi Piernikami (ZDJĘCIA)

Fragment meczu Pierniki - Hydrotruck Radom
Fragment meczu Pierniki - Hydrotruck Radom fot. Jacek Smarz (Pomorska.pl)
W piatkowy wieczór, koszykarze Hydrotrucku Radom zmierzyli się z Twardymi Piernikami w Toruniu.

Twarde Pierniki Toruń - Hydrotruck Radom 82:85 (17:26, 22:18, 27:18, 16:23)
Twarde Pierniki: Thompson 19, Eads 12, Cel 10 (1), Diduszko 8 (2), Watson 6 oraz Manigat 14 (3), Kołodziej 1 (7), Samsonowicz 6 (2), Janczak 0.
HydroTruck: A.J. English 25 (5), Kraljević 14, Moore 13 (1), Zegzuła 13 (3), Ireland 11 (1) oraz Ostojić 4, Lewandowski 4, Wall 1, Dzierżak 0.
Radomscy koszykarze po wtorkowej wygranej w Sopocie z Treflem 85:80, nie wrócili do Radomia, a wyjechali do Torunia, gddzie przez da dni przygotowywali się do meczu z Piernikami.

Gospodarze byli faworytem tego pojedynku. Po pięciu kolejkach legitymowali się bilansem 4-1.
Radomscy kosztkarze świetnie zaczęli ten mecz. Po wyrównanym początku 4:4, sześć punktów z rzędu zdobyła nasza drużyna i dość szybko wypracowała sobie sporą przewagę. Po pięciu minutach było 7:16, a chwilę później już 15:25. W tej części gry świetnie funkcjonowała zbiórka w obronie.
Druga kwarta była bardziej zacięta i wyrównana. Gospodarze dążyli do zniwelowania 10 - punktowej straty, a Hydrotruck starał się utrzymywać ten bezpieczny dystans. To się jednk nie udało, bo w końcówce drugiej kwarty było już 39:42. Ostateczni Hydrotruck schodził na przerwę mając pięć punktów więcej.
Torunianie zdeterminowani ruszyli od początku drugiej połowy. Już po czterech minutach był remis 50:50, a potem po serii błędów było już 60:65
W ostatniej kwarcie radomska drużyna podniosła głowę do góry, zagrała bez respektu i potrafiła odrobić straty i wygrać. To już trzecie wyjazdowe zwycięstwo Hydrotrucku. Teraz czas wygrać u siebie z GTK Gliwice.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0