I liga kobiet. Hydrotruck Czwórka Radom świetnie zaczęła rundę wiosenną (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Hydrotruck - Trójka Staszówka
Fragment meczu Hydrotruck - Trójka Staszówka Sylwester Szymczak
W meczu I ligi piłkarskiej kobiet, Hydrotruck Sportowa Czwórka pokonała Trójke Staszówkę Jelną aż 4:0.

Hydrotruck Radom - Trójka Staszówka Jelna 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Płóciennik 22, 2:0 Szydło 32, 3:0 Chmura 73, 4:0 Szydło 90+4

Hydrotruck: Snopczyńska - Mućka, Barczak, Molenda (86 Kowalewska), Sobczak, Rosińska, Chmura, Szydło, Płóciennik (71 Franaszek), Żabicka (61 Kosiarska), Dall'ara.

Bardzo dobre spotkanie rozegrały radomianki, które znakomicie rozpoczęły rundę wiosenną i po wygranej wskoczyły na drugie miejsce w tabeli, a ta lokata premiowana jest awansem do ekstraklasy.
"LUKSiary" od pierwszych minut miały przewagę, ale na groźne akcje trzeba było długo czekać. W 22 minucie Monika Płóciennik wyskoczyła do piłki dośrodkowaniej z rzutu rożnego i było już 1:0. Dziesięć minut później Federica Dall'ara idealnie dograła do Aleksandry Szydło i ta stojąc przed pustą bramką tylko dopełniła formalności. Przed przerwą radomianki mogły jeszcze podwyższyć rezultat.

Przyjezdne próbowały po zmianie stron odrobić straty, ale poza strzałami z dystansu, ani razu nie zagroziły bramce Anity Snopczyńskiej. W 73 minucie ładnym strzałem z 18 metrów popisała się Amelia Chmura i było już praktycznie po meczu. Jeszcze w doliczonym czasie gry Aleksandra Szydło zakończyła składną akcję koleżanek.
W sobotę o godz. 15 Hydrotruck na wyjeździe zagra z liderem, SWD Wodzisław.