I liga koszykarzy. Hydrotruck Radom udanie rozpoczął nowy sezon

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Hydrotruck - Polonia
Fragment meczu Hydrotruck - Polonia Tadeusz Klocek
Od zwycięstwa zaczęli nowy sezon koszykarze Hydrotrucku Radom. Pokonali u siebie beniaminka I ligi, Polonię Bytom. 38 punktów zdobył w tym meczu Ransom!

Hydrotruck Radom - Polonia Bytom 99:91 (25:16, 29:22, 23:33, 22:20)

Hydrotruck: Kaheem 38 (8), Zalewski 26 (5), Sowa 3 (1), Wall 2, Olender 12 (4), Jeszke 10, Pietras 6, Patoka 2.

Po spadku z ekstraklasy był to pierwszy mecz Hydrotrucku w I lidze. Nasza drużyna zagrała bez kontuzjowanego Filipa Zegzuły.
Ekipa Polonii to tegoroczny beniaminek. Bytomianie zaskoczyli na poczatku meczu dobrą skutecznością. Goście prowadzili 5:9, ale po szybkich atakach podopieczni trenera Roberta Witki odskoczyli na 12:7 i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. Na przerwę schodzil i z przewagą 16 punktów. W pierwszej części gry dobrą skutecznością mogli się popisac Jakub Zalewski i Kaheem Ransom.
W trzeciej kwarcie Polonia wzięła się za odrabianie strat, a gracze Hydrotrucka grali nonszalancko w obroni, zostawiali wiele swobody przeciwnikowi. Efekt był taki, że przewaga stopniała do sześciu punktów.
W ostatniej kwarcie radomianie wypracowali sobie przewagę 8-10 punktów i kontrolowali wynik do samego końca, choć zwycięstwo powinno być bardziej okazałe.
Na szczególną uwagę zasługuje skuteczność Ransoma, który zdobył aż 38 punktów.