I liga piłkarska kobiet. Hydrotruck Radom się utrzymał

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Hydrotruck zagra w I lidze
Hydrotruck zagra w I lidze Sylwester Szymczak
W żeńskim futbolu najdłużej czekano na rozstrzygnięcia. Polski Związek Piłki Nożnej podjął w końcu decyzję, że w ekstralidze i I lidze sezon nie będzie dokończony. Drużyna Hydrotrucku Radom zagra jesienią w zreformowanej pierwszej lidze.

Komisja ds. Nagłych PZPN poinformowała, że w związku z brakiem możliwości rozegrania wszystkich zaplanowanych kolejek do 30 czerwca 2020 r., rozgrywki Ekstraligi kobiet oraz I ligi kobiet w sezonie 2019/2020 zostały zakończone. Mistrzem Polski został Górnik Łęczna.
Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi kobiet w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 11. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Do Ekstraligi kobiet awansują kluby TS ROW Rybnik oraz Akademia Piłkarska LG, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w tych rozgrywkach.

Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek, zespoły, które zajęły w tabeli końcowej rozgrywek poszczególnych grup I ligi kobiet miejsca 6-12 spadają do rozgrywek II ligi kobiet.

Zespół Hydrotrucku Radom zajął czwarte miejsce, w przyszłym sezonie zagra w zreformowanej I lidze. Co ciekawe zawodniczki z Radomia do lidera miały zaledwie trzy punkty.
- Nasz cel został zrealizowany choć można czuć niedosyt, że mieliśmy taką małą stratę do lidera, z którym toczyliśmy wyrównany bój. Można powiedzieć, że awans był o krok - powiedział nam Wojciech Pawłowski, trener Hydrotrucku.
W sezonie 2020/2021 rozgrywki piłki nożnej kobiet będą prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w następującej formule:

Ekstraliga – 12 drużyn w jednej grupie

I liga – 12 drużyn w jednej grupie

II liga – 2 grupy po 12 drużyn

System rozgrywek III ligi kobiet zostanie ustalony po konsultacjach z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, prowadzącymi rozgrywki III ligi kobiet.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie