I Pieszy Rajd w gminie Gowarczów. Trasa będzie wiodła po...

  I Pieszy Rajd w gminie Gowarczów. Trasa będzie wiodła po Piekielnym Szlaku

  Marzena KĄDZIELA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  I Pieszy Rajd w gminie Gowarczów. Trasa będzie wiodła po Piekielnym Szlaku

  ©Marzena Kądziela

  Wójt gminy Gowarczów Tomasz Słoka zaprasza w sobotę 20 września na I Pieszy Rajd po otwartym w lipcu 16-kilometrowym odcinku Piekielnego Szlaku.
  I Pieszy Rajd w gminie Gowarczów. Trasa będzie wiodła po Piekielnym Szlaku

  ©Marzena Kądziela

  "Piekielny szlak" to jedno z zadań, jakie realizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "U Źródeł" wspólnie z samorządami gmin powiatu koneckiego, skarżyskiego i opoczyńskiego. - Pomysłodawcy zauważyli, że na obszarze działania LGD znajdują się atrakcyjne, charakterystyczne elementy geologiczne posiadające w swych nazwach "piekielne" określenia między innymi rezerwaty: Skałki Piekło pod Niekłaniem, Piekło Dalejowskie z Bramą Piekielną, Piekło Szkuckie, Piekło Gatniki czy Diabla Góra, które stały się jednocześnie węzłami "Piekielnego szlaku" - informuje wicewójt Gowarczowa Barbara Panek. - Dlatego główną ideą jego powstania jest połączenie tych miejsc oznakowanym szlakiem pieszym, z miejscami do wypoczynku, mapami i drogowskazami.

  225 "piekielnych" kilometrów

  Cały szlak ma 225 km podzielonych na dziewięć odcinków przebiegających przez gminy: Końskie, Gowarczów, Smyków, Stąporków i Ruda Maleniecka w powiecie koneckim, w powiecie skarżyskim przez gminę Bliżyn, natomiast w powiecie opoczyńskim przez gminy: Żarnów, Paradyż i Białaczów. Jego wytyczenie, oznakowanie i wybudowanie infrastruktury towarzyszącej (łącznie 39 miejsc odpoczynku) jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" i kosztowało około 800 tysięcy złotych.

  Gowarczowski odcinek

  W sobotę poznamy gowarczowski odcinek Piekielnego Szlaku. Zbiórka o godzinie 9. przed Urzędem Gminy w Gowarczowie. Stamtąd autokar zawiezie uczestników imprezy do Brzeźnicy na miejsce startu. Po 16 kilometrach piechurzy spotkają się na mecie w Kamiennej Woli, gdzie na miejscu odpoczynku czekać będzie gorąca grochówka i pieczone kiełbaski.

  Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w Urzędzie Gminy w Gowarczowie, telefon 48 672 40 37.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP