Zamknij

Echo Dnia

Iga Świątek wygrywała również na kortach w Radomiu!

Iga Świątek, triumfatorka French Open w przeszłości grała w Radomiu. Wygrała w 2014 roku Tenis Europe Cup na dawnych kortach Radomiaka. Była wówczas

archiwum Returnu

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Iga Świątek wygrywała też w Radomiu

Iga Świątek, triumfatorka French Open w przeszłości grała w Radomiu. Wygrała w 2014 roku Tenis Europe Cup na dawnych kortach Radomiaka. Była wówczas trzy lata młodsza od rywalek.

W 2014 roku na kortach przy ul. Struga 63 odbył się międzynarodowy turniej Tenis Europe Cup. Wystąpiło ponad 100 zawodników do 16 roku życia, z całej Europy. Emocjonowaliśmy się wtedy znakomitym występem radomskich zawodników Konrada Fryze i Marcina Skowrońskiego. Wśród dziewcząt w turnieju debla wielką niespodziankę sprawiła wowczas zaledwie 13-letnia Iga Świątek. Grając w parze z Karoliną Jaśkiewicz dotarły do finału i pokonały parę polsko - rumuńską, Adrianna Sosnowska/Laura Cazacu. Już wtedy Świątek grając ze starszymi przeciwniczkami, pokazała, że ma spory potencjał i umiejętności.

- Znacznie częściej w Radomiu gościliśmy Agatę Świątek, starszą siostrę Igi. Tata przywoził ją na turnieje do nas, ale borykała się ona z kontuzjami i przedwcześnie zakończyła przygodę z tenisem. Z kolei Iga już potem w wieku 14 lat jeździła po Europie, po prestiżowych turniejach - wspomina Jan Błaszczyk prezes dawnego Returnu Radom, który organizował międzynarodowe turnieje.

Jeśli chodzi o inny radomski akcent, to warto dać, że kilka tygodni temu w Raszynie, w sparingowym pojedynku Igę Świątek ograła 4:3 Weronika Falkowska, zawodniczka AT Master Radom. Iga jednak była jeszcze bez formy, u progu przygotowań do turniejów wielkoszlemowych, dlatego wynik nie był tutaj najważniejszy.

Obecnym sparingpartnerem jest pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej, Tomasz Moczek. Przez dwa lata reprezentował on barwy radomskiego klubu.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy