III Festiwal Sztuki imienia Jerzego Buszy

  /bk/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Tym razem organizatorzy festiwalu - Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu i Mazowieckie Centrum Kultury w Warszawie zapraszają do Centrum rzeźby Polskiej w Orońsku. Impreza odbędzie się w sobotę, 12 grudnia o godzinie 14 w do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, ulica Topolowa 1.
  Jerzy Busza (1947-1997)Był krytykiem sztuki o wyjątkowej inteligencji, snującym swoje rozważania niezwykle błyskotliwie, zarówno w tekstach pisanych,

  <b>Jerzy Busza (1947-1997)</b> Był krytykiem sztuki o wyjątkowej inteligencji, snującym swoje rozważania niezwykle błyskotliwie, zarówno w tekstach pisanych, jak i mówionych. W latach 70 - tych współpracował z redakcją "Kultury&#8221; i redakcjami najważniejszych czasopism poświęconych fotografii ("Fotografia&#8221;, "Foto&#8221;), w latach 80 tych redagował już samodzielnie własne ("Obscura&#8221;). Jest autorem kilku książek poświęconych fotografii: "Wobec fotografii&#8221;, "Wobec fotografów&#8221;, "Wobec odbiorców fotografii&#8221;. ©Fot. Tadeusz Rolke

  Imprezę rozpocznie o godzinie 14 inauguracja instalacji interaktywnej Andrzeja Kwietniewskiego, Andrzeja Świetlika, Ryszarda Grzyba - "Tiergarten, w tym: Akwarium pobożnych życzeń czyli co nam zostało po Złotej Rybce" oraz "Kłopot Leonarda da Vinci czyli kolejna próba podniesienia konia."

  Następnie w Galeriii Kameralna Zbigniew Warpechowski pokaże wystawę" " Rzeźby" połączonej z promocja książki Wolność".

  Z kolei z Galeria Kaplica odbędzie się permofmance Wojciecha Bąkowskiego, "Odkochiwanie się" oraz performance Roberta Rumasa, "Czytanka".

  Kuratorami Festiwalu są Leszek Golec, Andrzej Mitan i Mieczysław Szewczuk a wystawy czynne będą do 31stycznia 2010 roku.

  Patronem Festiwalu Sztuki jest Jerzy Busza (1947-1997).
  Krytyk sztuki zajmujący się fotografią, skupiający swoją uwagę na zagadnieniach z pogranicza fotografii i filozofii, który przez 13 lat mieszkał w Radomiu (od 1984 roku) i zmarł w Radomiu w roku 1997.

  W 2007 roku, kiedy zorganizowano pierwszy Festiwal jego imienia, minęły dwie rocznice: 60 - ta rocznica jego urodzin i 10 - ta rocznica śmierci. Z inicjatywą uczczenia Jerzego Buszy - patrona festiwalu wystąpili jego dawni przyjaciele.

  Pierwszy, drugi, a teraz trzeci festiwal mogły się odbyć dzięki współpracy wielu osób reprezentujących cztery instytucje: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

  Festiwal tworzą przyjaciele i artyści. Autorem programu jest Leszek Golec, kiedyś bliski przyjaciel Buszy, zajmujący się głownie fotografią, teraz wypowiadający się poprzez różne media. Głównym koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Andrzej Mitan, performer i muzyk.

  Wstęp na wszystkie punkty programu Festiwalu wolny.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia