III liga. Będzie kilka zmian kadrowych w Broni Radom

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
W środę Broń rozpoczyna przygotowania
W środę Broń rozpoczyna przygotowania archiwum klubu
Piłkarze trzecioligowej Broni Radom w środę, 7 lipca wracają do treningów. W zespole zajdzie kilka zmian kadrowych, ale priorytetem dla zarządu i sztabu szkoleniowego jest utrzymanie trzonu zespołu z rundy wiosennej.

W czerwcu zespół z radomskich Plant utrzymał się w trzeciej lidze. Drużyna odetchnęła z ulgą. Zarówno zawodnicy jak i sztab szkoleniowy w dobrych nastrojach rozjechali się na urlopy. W międzyczasie zarząd klubu podjął decyzję, że to trener Artur Kupiec i jego sztab szkoleniowy będą odpowiedzialni za budowanie zespołu na nowe rozgrywki.

Znamy już wstępnie harmonogram przygotowań. Drużyna na pierwszych zajęciach spotka się w środę popołudniu. Na czwartek zaplanowano testy wydolnościowe. W sobotę 10 lipca drużyna ma rozegrać pierwszy mecz kontrolny, a przeciwnikiem ma być Lublinianka Lublin. Na razie nie wiadomo gdzie ten pojedynek ma być rozegrany. W kolejnych meczach towarzyskich Broń zagra: 17 lipca Legionovia Legionowo; 22 lipca Kotwica Kołobrzeg; 24 lipca KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 28 lipca GKS Nowiny, 31 lipca Orlicz Suchedniów. Większość meczów ma się odbyć na wyjazdach.

Na razie niewiele wiadomo na temat spraw kadrowych. Po okresie wypożyczenia do Broni wróci z czwartoligowego Oskara młodzieżowiec, Jan Głowacki. Klub szuka też innych młodzieżowców.

Po stronie ubytków tez niewiele wiadomo, bo do środy wyjaśnią się kwestie większości zawodników, którzy wiosną grali w Broni. Wypożyczenie z Ruchu Chorzów upłynęło Adrianowi Dąbrowskiemu, zaś Bartoszowi Olszewskiemu zakończyło się wypożyczenie ze Skry Częstochowa i ma zaproszenie na testy do drugoligowej Pogoni Siedlce. Na pierwszym treningu ma się pojawić 6-8 nowych zawodników.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie