III liga. Broń Radom wygrała w Szczuczynie z outsiderem ligi. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Dmytro Prikhna  zdobywca pierwszej bramki dla Broni
Dmytro Prikhna zdobywca pierwszej bramki dla Broni
W środę rozgrywana była 30 kolejka trzeciej ligi. Broń Radom wygrał swój mecz w Szczuczynie z miejscową Wissą.

WISSA SZCZUCZYN - BROŃ RADOM 1:2 (1:1)
Bramka: Toczydłowski 1 z karnego Prikhna 21, Ramirez 79

Wissa: Gostomski - Tarasenko, Sakowicz, Toczydłowski, Samluk, Tercjak, Buzun, Korytkowski, Osipuk, Peda, Koncewicz.
Broń: Kosiorek - Kolasa, Machajek, Borodai, Derlatka, Bartosiak, Kumoch, Olszewski, Prikhna, Goljasz, Kielak.

W zespole Broni na ławce rezerwowych byli kontuzjowani ostatnio, Matheus Dias i Carlos Ramirez. Z kolei Igor Kośmicki musiał pauzować za kartki.
Już w 1 minucie Borodai zastawiał piłkę, faulował rywala i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastke bezbłednie wykorzystał Damian Toczydłowski.
W 21 min po rozegraniu rzutu roznego było już 1:1. Prikhna uderzył po ziemi i zasłonięty Gostomski nie zdażył zareagować.
Broń przed przerwą była zespołem zdecydowanie lepszym. Gospodarze oprócz rzutu karnego, oddali jeden celny strzał. Dla radomian dwie świetne okazje miał Tomasz Bartosiak, ale do przerwy był wynik remisowy.
Po przerwie Broń przeważała, miała kolejne swoje okazje. Swoje okazje mieli Kamil Kumoch, Michał Kielak, Janek Głowacki, a w końcowce Hubert Derlatka trafił w poprzeczkę.
W 70 minucie po długiej kontuzji na boisku w ekipie Broni pojawił się Carlos Ramirez. Już w pierwszej akcji w zamieszaniu zachował się przytomnie i z bliska wepchnął piłkę do siatki.
Broń powinna wygrać wysoko, ale była też jedna okazji gospodarzy, po które Wissa mogła zremisować.