III liga. Broń Radom wygrała z Polonią Warszawa (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Udostępnij:
W sobotę piłkarze Broni Radom podejmują dwukrotnego mistrza Polski, głównego kandydata do awansu, Polonię Warszawa.

Broń Radom - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramka: Goljasz 46, Michał Kielak 74 - Pazio 9
Broń: Kosiorek - Bartosiak, Wrześniewski, Kośmicki, Olszewski, Kielak, Dias, Kumoch, Głowacki, Elian, Goliasz.
Polonia: Brudnicki - Mikołajewski, Kluska, Paczuk, Pieńkowski, Roguski, Kiczuk, Marciniec, Pazio, Wełna, Piątek.

Polonia przyjechała do Radomia z nożem na gardle, po porażce z Mamrami. Od pierwszych minut przeważała w meczu z Bronią, miała po swojej stronie więcej piłkarskich walorów. Szybko objęła prowadzenie. W 9 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę ofiarnie odbił Jakub Kosiorek, ale wobec dobitki nie miał już szans.
Goście mieli jeszcze jedną świetną okazję, po której piłka odbiła się do słupka. Również Broń w pierwszej połowie miała swoją szansę. Między innymi dwukrotnie MIchał Kielak był w ostatniej chwili blokowany przez obrońców, a pod koniec 1 połowy najlepszą okazję miał Jan Głowacki. Uderzył po dośrodkowaniu głową, ale wprost w bramkarza!
Druga połowa idealnie zaczęła się dla Broni, piłkę dostał Piotr Goljasz. Wykorzystał dośrodkowanie i z bliska trafił do siatki już w 46 minucie.
Polonia piłkarsko przeważała, ale popełniała też fatalne błędy. W 74 minucie Michał Kielak zamykał akcję Broni i drużyna objęła prowadzenie! Goście zaatakowali, a Broń nastawiła się na kontry i mogla nawet wygrać wyżej.

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Dodaj ogłoszenie