III liga. Broń Radom zagra ze Zniczem Biała Piska!

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
W ostatnim meczu Broni, ważną bramkę zdobył Elian Hernandez (w środku)
W ostatnim meczu Broni, ważną bramkę zdobył Elian Hernandez (w środku) Sylwester Szymczak
W sobotę o godzinie 14.30 piłkarze trzecioligowej Broni Radom zagrają ze Zniczem Biała Piska. Z tym rywalem radomianie jeszcze nie wygrali. Niestety na mecz nie wejdą kibice.

- Szkoda, że zagramy przy pustych trybunach. Dla zawodników, obecność kibiców to zawsze dodatkowy bodziec do lepszej gry. Musimy się z tym pogodzić. Nie jest to nasza decyzja i najważniejsze jest zdrowie. Postaramy się wygrać i sprawić kibicom radość - mówi trener Broni, Artur Kupiec.

Szykuje się bardzo ciekawy mecz. Znicz Biała Piska ma 15 punktów na swoim koncie, ale w ostatnich czterech meczach nie doznali porażki. Zespół ten wygrał na wyjazdach między innymi z Legionovią, czy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
- Czeka nas mecz z bardzo trudnym rywalem, który gra ostatnio bardzo dobrze, jest na fali wznoszącej. Nie możemy jednak oglądać się na przeciwnika. Musimy wyjść tak zmotywowani i skoncentrowani jak to miało miejsce w meczu z Sokołem. Będzie podstawa sukcesu. Mamy sporo do udowodnienia, chcemy poprawić swoją sytuacje w tabeli - mówi trener Broni Radom, Artur Kupiec.

W ostatni weekend Broń sprawiła wielką niespodziankę i wygrała 1:0 z Sokołem w Aleksandrowie Łódzkim. Jedyna bramka padła w 90 minucie, a autorem trafienia okazał się Hiszpan Elian de La nuez Hernandez. Dla Sokoła, który był na podium, była to pierwsza porażka na własnym stadionie.
Broń dzięki wygranej wskoczyła na bezpieczną 15 pozycję, ale sztab szkoleniowy słusznie zauważa, że trzeba iść za ciosem i nie zadowalać się jednym triumfem.
- Oczywiście cieszymy się z ostatniej wygranej, ale stąpamy mocno po ziemi i staramy się odcinać od tego hurraoptymizmu. Nasza sytuacja się poprawiła, ale potrzebny nam kolejny mecz, kolejna seria dobrych wyników, aby pokazać, że potrafimy - mówi Wiktor Kupiec, asystent trenera radomskiej drużyny.
Niewygodny przeciwnik
W trzech dotychczasowych meczach, Znicz wygrywał z Bronią. W każdym ze spotkań przebieg był bardzo emocjonujący i to nie umiejętności, a mnóstwo szczęścia uśmiechało się do Znicza.
- Jedziemy na trudny teren z noclegiem. Chcemy się mentalnie i fizycznie maksymalnie przygotować do tego meczu, a wiemy, że zagramy na trudnym terenie z nieobliczalną ekipą - mówi dla klubowej telewizji, Ryszard Borkowski, trener Znicza.

Wynik, relację na żywo z meczu Broń - Znicz, będzie można śledzić w sobotę na naszym portalu

UEFA przygotowała ściągę dla komentatorów

Wideo

Dodaj ogłoszenie