III liga. Pilica Białobrzegi skorzystała na kuriozalnych błędach i pokonała rezerwy Legii Warszawa

Sylwester Szymczak
archiwum
W sobotnim meczu trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi zainkasowała komplet punktów z rezerwami Legii Warszawa.

Legia II Warszawa - Pilica Białobrzegi 2:4 (0:3)
Bramki: Ziółkowski 47, Korczakowski 70 - Kencel 22, 25, Rudnicki 28, Wiatrak 51
Pilica: Koptas - Kencel, Wiatrak, Żurawski, Walasek, Drabik, Michalski, Zawadzki, Wojtysiak (72 Dohojda), Rudnicki (82 Uziębło), Stawiarz (46 Winiarski).

Sześć minut wstrząsnęło Legią przed przerwą. Pilica zdobyła szybkie trzy gole wykorzystując kuriozalne błędy miejscowych. Najpierw w 22 minucie Paweł Szajewski wypuścił piłkę z rąk i z prezentu skorzystał Maciej Kencel. Za chwilę golkiper Legii ponownie się nie popisał i przepuścił łatwy strzał po koźle. Nie minęło trzy minuty, a Konrad Rudnicki zakręcił defensywą Legii i było 3:0.
Zanim do tego doszło, Legia miała trzy groźne okazje i świetnymi interwencjami popisał się golkiper, Wiktor Koptas.
Legia zaraz po przerwie zdobyła bramkę, ale za moment szybko odpowiedziała Pilica i Kacper Wiatrak po ładnej, indywidualnej akcji zdobył czwartą bramkę dla białobrzeżan. Rezultat zmniejszył Igor Korczakowski, były zawodnik Pilicy.
Podopieczni trenera Marcina Sikorskiego dobrze się bronili w końcówce i nie dali sobie wydrzeć wygranej. Dla Pilicy była to pierwsza wyjazdowa wygrana wiosną. Tą wygraną zespół praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w trzeciej lidze.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0