III liga. Wygrana Pilicy Białobrzegi z Mławianką Mława

Sylwester Szymczak
archiwum
W sobotnim meczu trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi pokonała Mławiankę Mława 2:0. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę.

Pilica Białobrzegi - Mławianka Mława 2:0 (1:0)
Bramki: Rudnicki 2, 23 z karnego
Pilica: Koptas – Niedziela (58 Uziębło), Żurawski, Walasek, Wiatrak, Kencel, Michalski, Zawadzki, Dohojda (46 Grober), Stawiarz (86 Bućko), Rudnicki (58 Winiarski)

Mławianka jako beniaminek do niedawna uchodziła za rewelację sezonu. Ostatnio jednak zaczęła tracicć punkty, za to zdobywa je grając w Pro Junior System grając coraz młodszym składem. Białobrzeżanie rozegrali kolejne dobre spotkanie i szynko objęli prowadzenie. Już w 2 minucie spotkania z bocznej strefy boiska płaską piłkę zagrał Maciej Kencel w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Konrad Rudnicki i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki gości. Kilkanaście minut później było już 2-0 dla Pilicy. Tym razem goście blisko swojego pola karnego stracili futbolówkę, a w pole karne wbiegł Bartłomiej Michalski, który został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny.
W końcówce spotkania zrobiło się jednak dość nerwowo, czego efektem była najpierw czerwona kartka w konsekwencji dwóch żółtych w 82 minucie dla wprowadzonego w drugiej połowie Piotra Grobera, a następnie już doliczonym czasie gry zawodnik Mławianki Mateusz Stryjewski również otrzymał czerwoną kartkę i obydwa zespoły kończyły to spotkanie w osłabieniu.