III Półmartaton Radomskiego Czerwca'76: ponad 1000 biegaczy i triumf Kenijczyków (wideo, zdjęcia)

/SzS./
Biegacze z Kenii po raz kolejny zwyciężyli Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Na najwyższym stopniu stanął Silas Kiprono Too (nr 16), a drugi był jego rodak, Moses Kasai Komon. T. Klocek
1027 osób ukończyło III Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Po raz kolejny zostało udowodnione, że bieganie i tego typu imprezy mają coraz większe zainteresowanie ze strony samych uczestników, jak i zwykłych mieszkańców Radomia.
Półmaraton Radomskiego Czerwca 76

Półmaraton rozegrano w Radomiu po raz trzeci i tym razem do mety dotarła rekordowa liczba osób. Corocznie impreza poświęcona jest wydarzeniom Radomskiego Czerwca z 1976 roku. Uczestnicy przebiegają w miejscach historycznych, gdzie prawie 40 lat temu odbywały się protesty robotników.

Tak jak w poprzednich latach, tak i teraz zwyciężyli reprezentanci Kenii. Silas Kiprono Too przed Mosesem Kasai Komonem. Rekordu nie było, bo zwycięzca dobiegł na metę z czasem 1:04:09. To o ponad minutę gorzej od rekordu. Za to na trzecim miejscu zameldował się Polak, Szymon Kulka. Tuż za nim przybiegło trzech reprezentantów Ukrainy.

Spośród radomian najszybszy był Damian Krzosek z ZTERadom, który do zwycięzcy tracił 10 minut, a w łącznej klasyfikacji zajął 11 miejsce. 25 miejsce zajął Karol Grabda z Mirowa, 27 miejsce radomianin Maciej Dworak, natomiast 31 Andrzej Kacprzak. Pośród kobiet zwyciężyła Izabela Trzaskalska z Terespola (14 miejsce), od razu za nią na metę wbiegła Angelika Mańczuk z Białegostoku.

Niektórzy Półmaraton Czerwca traktują pod kątem sportowym, są nastawieni na nagrody finansowe i jak najlepszy wynik. W tym roku zwycięzcy w zależności od kategorii mogli zgarnąć nawet po 2500 zł. Jednak spora część startujących w imprezie traktowała bieg jak świetną rozgrywkę. Nie każdy musiał biegać na dystansie 21 kilometrów. W sobotę odbyły się imprezy towarzyszące. Na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 ścigano się w Charytatywnej Mili (1609 metrów). Całe rodziny, mama, tata i dziecko, brali udział we wspólnych biegach. Były nagrody i dużo radości. Za rok 40-lecie Radomskiego Czerwca, więc powinno być jeszcze lepiej.