Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

III Radomskie Spotkania Prawników na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Poruszane były ważne tematy. Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Spotkanie odbyło się w piątek, 21 października w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.
Spotkanie odbyło się w piątek, 21 października w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
W piątek, 21 października w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu odbyły się III Radomskie Spotkania Prawników. Celem wydarzenia było nie tylko stwarzanie warunków do prowadzenia debaty na temat aktualnych problemów tworzenia oraz stosowania prawa ale także integracja środowisk prawniczych.

III Radomskie Spotkania Prawników na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Poruszane były ważne tematy

W trakcie otwarcia konferencji głos zabrali profesor Sławomir Bukowski – rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Włodzimierz Chróścik – prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, profesor Krystian Markiewicz - prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, Bartosz Tiutunik - wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Jerzy Zawodnik – wiceprezydent Radomia, Joanna Smarż – dziekan Wydziału Prawa i Administracji UTH w Radomiu.

Konferencja poświęcona była węzłowym problemom odpowiedzialności dyscyplinarnej prawników i nauczycieli akademickich. Cechą wyróżniającą Radomskie Spotkania Prawników jest nie tylko harmonijna współpraca środowisk prawniczych i akademików przy organizacji konferencji, ale i zaproszenie do czynnego udziału w konferencji adwokatów, sędziów i radców prawnych.

Uczestnicy konferencji wskazywali niedostatki prawnej regulacji odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, adwokatów radców prawnych i nauczycieli akademickich. Zwrócono między innymi uwagę na problem związany z niedookreślonością przepisów stanowiących o przewinieniach dyscyplinarnych oraz konsekwencje odpowiedniego stosowania przepisów kodeksu postepowania karnego do postępowań dyscyplinarnych. Szczególnie dobitnie podkreślono niebezpieczeństwa instrumentalnego traktowania przepisów dyscyplinarnych, zwłaszcza w odniesieniu do sędziów. Równocześnie zgodnie stwierdzano potrzebę funkcjonowania modelu odpowiedzialności dyscyplinarnej, a prelegenci sformułowali wiele postulatów de lege ferenda.

Owocem konferencji będzie monografia, która wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa UTH Radom. Organizacja przedsięwzięć naukowcy naukowych przez Naczelną Radę Adwokacją oraz Wydział Prawa i Administracji stanowi jedną z form realizacji zawartego w lipcu tego roku porozumienia o współpracy pomiędzy Naczelna Radą Adwokacją a radomskim uniwersytetem.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto