53,6 i 52,2 tony ważyły ciężarówki przewożące jabłka, skontrolowane przez mazowiecką Inspekcję Transportu Drogowego w Radomiu. Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów nie było jedynym poważnym naruszeniem.

W nocy z piątku na sobotę, 9-10 listopada, inspektorzy z Radomia prowadzili na terenie tego miasta i dróg wylotowych działania mające na celu eliminowanie z ruchu przeładowanych samochodów ciężarowych.

Na ulicach Żółkiewskiego i Warszawskiej, stanowiących odcinki dróg krajowych numer 9 i 7, patrol poruszający się nieoznakowanym radiowozem zatrzymał do kontroli dwa zespoły pojazdów z jabłkami.

Już wstępne oględziny przestrzeni ładunkowych nie pozostawiały złudzeń, że znajduje się na nich zdecydowanie za dużo owoców. Pojazdy miały znacznie podwyższone burty w celu przewozu jak największej ilości jabłek.

Ciężarówki zostały skierowane na pobliski punkt kontrolny w celu sprawdzenia rzeczywistej masy pojazdów. Ważyły 53,6 i 52,2 tony. Tym samym dopuszczalna masa całkowita zespołu kontrolowanych pojazdów została przekroczona o 13,6 i 12,2 tony. Za poruszanie się po drogach publicznych przeładowanymi pojazdami obu przewoźnikom grożą kary po 15 tysięcy złotych.

Ponadto podczas kontroli inspektorzy stwierdzili poważne naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym. Jeden z szoferów nie posiadał ważnej karty kierowcy oraz prowadził pojazd bez aktualnych badań lekarskich i psychologicznych. Inspektorzy stwierdzili również nieprawidłowości związane z rejestrowaniem aktywności kierujących.

W związku z tym wobec obu przewoźników toczą się dodatkowe postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym, zagrożone karami w wysokości 11,5 tys. zł oraz 24,5 tys. zł.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

Czadoman w radomskim Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


POLECAMY RÓWNIEŻ:Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

QUIZ.
Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

Zobacz też: Uroczy miś koala po raz pierwszy wyjrzał z torby swojej mamy